transformersMinisterstwo Infrastruktury oraz Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego organizują akcję społeczną pod nazwą „Drugie życie Twojego samochodu (jeśli zabraknie Ci wyobraźni)”. Akcja ma na celu uwrażliwienie kierowców i zwrócenie uwagi na to, czym może zakończyć się brak poszanowania dla przepisów ruchu drogowego.

Akcję zainaugurowano 15 listopada, z okazji Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Ministerstwo oraz KRBRD zachęcają do zmiany (transform) swoich nawyków zarówno podczas prowadzenia pojazdu, jak i będąc niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego.
Celem wystawy jest uświadomienie zagrożeń, wywołanie refleksji i utrwalenie postawy braku akceptacji dla nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Tzw. mobilna kreacja artystyczna przedstawia popularnego „transformersa”, postać znaną z filmów fabularnych i komiksów. Instalacja artystyczna przedstawia ludzką postać złożoną z zezłomowanych części samochodowych. Całości dopełnia monitor, na którym wyświetlane są spoty kampanii społecznych realizowanych przez Ministerstwo Infrastruktury i Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Spoty dotyczą prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu, zapinania pasów bezpieczeństwa oraz ograniczenia prędkości.

Instalację artystyczną widzieli już mieszkańcy Warszawy i Łodzi. W tym tygodniu – do 5 grudnia - można ją zobaczyć na Placu Kwiatowym w Katowicach. Po ekspozycji w Katowicach wystawa odwiedzi jeszcze Kraków.

Akcję zaadresowano głównie do mieszkańców Warszawy, Łodzi, Krakowa i Katowic. To w tych czterech regionach (województwa łódzkie, mazowieckie, małopolskie i śląskie) miało miejsce ok. 50 proc. wszystkich wypadków samochodowych z lat 2012 – 2014.

Źródło: UM Katowice, KRBRD

Komentarze  
Andrzej
0 #1 Andrzej 2015-12-01 14:42
Rece opadaja.Ciekawe kiedy szacowne MI i Niedorozwoju wraz z Krajowa Bezrada BRD zajma sie rzeczywista problematyka poprawiajaca polsie BRD a nie pierdolami? Oczywiscie pierdoly jak i popieranie tzw artystow jest potrzebne.Dziwne jest w tym tylko to ze na roznego rodzju "akcje" ktore "poprawiaja BRD" sa pieniadze a nie ma ich np na zmiane przepisow projektowych.czyzby Niedorozwoje i Bezrady nie zauwazyly ze podstawa BRD sa bezpieczne drogi?A moze wystarczy-ich zdaniem- wypisanie steku bzdur typu Drogi Zaufab\nia..Bo o zaufaniu na tych drogach mowy nie ma.A moze tak obie te jednostki udajace "znafcow" zajely by sie analiza niebezpiecznych zapisow polskiego Kodeksu Drogowego? A moze tak ktos by znalaz chwilke i zacaczal-badz co badz obiecanaj ju dawno- weryrfikacje oznakowania?A moze tak ktos by sprawdzil jak sie maja zapisy o stosowaniu zielonej strzalki do tego co bezmyslne wdrozono?I tych "a moze" jest cale multum bo to sa rzeczywiste problemy ktorymi trzeba sie zajac a nie jakies pierdoly ktore Maja sie do poprawy BRD jak wol do karety.Tzn mozna og tam zaprzac ale efekt z tego mizerny.
Jak widac zmiana wladzy kompletnie nie zmienila podejscia do zagadnien BRD.Bo dla wladzy-jaka by ona nie byla- te ponad 3000 ludzi ktorzy gina na drogach w Polsce to tylko statystyka a Bezrada zajmuje sie duperelami a liczeniem czarnych workow.Zreszta nic w tym dzinego.Jak slepy ma rozmawiac o kolorach? Podobnie z Niedorozwojami.Kiedy tam rzadzil ostanio merytoryczny minister dla ktorego Klotoida nie byla grecka bogina?Dramatem tych ktorzy zajmuja sie rzeczywistym BRD i maja o tym wiedze jest taki ze w rzeczywistosci o BRD decyduje sie banda amatorow z jeszcze wieksza banda klakierow.A o wiedzy amatorow swiadcza ich Wielkopomne Dziela.Ja ten wrak w Katowicach..Bo oni inaczej nie potrafia.Tam koncza sie ich mozliwosci bo tam tez skonczyla sie ich wiedza merytoryczna." Po owocach ich poznacie".A tych dalej bedzie prawie 4000 rocznie.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.