skutery v1Podczas weekendu majowego łodzianie będą mogli korzystać już z nowego ekologicznego środka transportu – elektrycznych skuterów blinkee.city. System startuje 26 kwietnia.

 

Scooter-sharing to ekologiczne rozwiązanie, dzięki któremu mieszkańcy dużych miast mogą sprawnie i bez problemów z parkowaniem przemieszczać się po mieście. To alternatywa w poruszaniu się po dużych miastach. Wystarczy smartfoni aplikacja, z poziomu której użytkownik rezerwuje, uruchamia i kończy jazdy na skuterze.

Łódzką flotę zasili nowy model skutera, który jest skuterem klasy premium. Jest większy, wygodniejszy i lepiej wykonany niż model, z którym firma wchodziła na rynek w 2017 roku. Posiada 12-calowe koła, lepsze hamulce i mocniejszy silnik.

W Łodzi na początek będzie 30 skuterów na wynajem, ale właściciele nie wykluczają zwiększenia ich liczby.

Wśród największych zalet tego rozwiązania należy wymienić przede wszystkim możliwość dotarcia w każde miejsce bez stania w korkach i problemów ze znalezieniem miejsca parkingowego. Dodatkowo, ta forma podróżowania po mieście jest w pełni przyjazna dla środowiska. Skutery są elektryczne, nie emitują spalin i są w zasadzie bezgłośne.

Nie bez znaczenia są też koszty korzystania ze scooter-sharingu, dużo niższe niż podróżowanie samochodem. Za minutę jazdy skuterem blinkee.city użytkownik zapłaci na początku sezonu tylko 59 gr/min (standardowa cena to 69 gr/min.), przy czym maksymalna opłata za cały dzień to 69 zł. Po ponad 100 minutach jazdy naliczanie opłat zostaje wstrzymane i dalsza jazda odbywa się już za darmo, bez względu na liczbę wypożyczonych przez użytkownika pojazdów w danym dniu.

Istnieje również możliwość postoju, czyli zarezerwowania skutera na dłuższy czas – w takim przypadku opłata wynosi 9 groszy za minutę. Studenci oraz seniorzy mogą liczyć na 15% zniżki.

blinkee.city to pierwszy tego typu projekt w Polsce. Mimo iż funkcjonuje stosunkowo krótko, bo od marca 2017 roku, już cieszy się ogromną popularnością. Ma ponad 26 tys. zarejestrowanych użytkowników.

Źródło: UM Łódź

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.