gdansk hulajnogaHulajnogi elektryczne pojawiły się w Gdańsku w ostatnich miesiącach, podbijając od razu serca zarówno nastoletnich, jak i starszych gdańszczanek i gdańszczan.

 

Hulajnogi to bardzo wygodny środek transportu. Niestety, niektórzy z użytkowników tych urządzeń parkują i porzucają je nawet na środku chodnika bądź ścieżki rowerowej. Stojące bądź leżące na chodnikach hulajnogi utrudniają przejście pieszym czy przejazd rowerzystom. Zjawisko to stało się tak powszechne w wielu gdańskich dzielnicach, że mieszkańcy coraz częściej zgłaszali problem "porozrzucanych hulajnóg" miejskim radnym.

Radni w przygotowanej interpelacji apelują, by Miasto Gdańsk podjęło działania w tej kwestii i zaczęło egzekwować od firm wynajmujących urządzenia ich prawidłowy, bezkolizyjny postój.

Radni proponują, by wprowadzić podobne działania jak w przypadku nielegalnych stoisk handlowych - miejskie służby usuwają takie obiekty i przewożą je do depozytu. Właściciele mogą je odzyskać po okazaniu prawa własności.

- Zdajemy sobie sprawę, że tutaj mamy do czynienia ze zjawiskiem bardziej rozproszonym, ale przyszedł czas, by pochylić się nad tym problemem - ocenia radny Cezary Śpiewak-Dowbór. - Jestem przekonany, że wprowadzając takie działania, operatorzy systemów hulajnóg będą zdecydowanie bardziej chętni do tego, aby wpływać na użytkowników, by wykorzystywane przez nich hulajnogi były parkowane zgodnie z prawem.

Nieprzypadkowo też interpelacja została przygotowana właśnie teraz. Zbliża się okres zimowy, w trakcie którego liczba użytkowników hulajnóg mocno spadnie.

- To dobry czas na to, by przygotować się na kolejny sezon, aby już wiosną 2020 roku takie twardsze rozwiązania wprowadzać - dodaje Śpiewak-Dowbór.

Źródło: UM Gdańsk

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.