bicycle red24 sierpnia na Wyspie Sobieszewskiej odbędzie się uroczyste otwarcie nowej 4,5-kilometrowej drogi rowerowej. Projekt jest współfinansowany ze środków unijnych, w ramach wojewódzkiego projektu "Pomorskie Trasy Rowerowe o zasięgu międzynarodowym R-10 i R-9". Inwestycję realizowało konsorcjum firm: Kruszywo sp. z o.o. i Bituminium sp. z o.o. Koszt prac to 14,1 mln złotych.

 

Droga rowerowa powstała wzdłuż ul. Turystycznej i ul. Boguckiego, czyli drogi wojewódzkiej nr 501, na odcinku od skrzyżowania z ul. Przegalińską do skrzyżowania z ul. Pohoreckiego.

Inwestycja uzupełniła istniejącą już trasę wzdłuż całej Wyspy Sobieszewskiej, dzięki czemu rowerzyści w dogodny sposób mogą teraz przemieszczać się między centrum Sobieszewa a Świbnem.

Droga rowerowa liczy blisko 4,5 km długości, jest dwukierunkowa, szeroka ma 3 metry. Rowerzyści są zachwyceni tą inwestycją, bo jej realizacja poprawiła nie tylko komfort jazdy na dwóch kołach, ale także, a może przede wszystkim - ich bezpieczeństwo.

Poza ścieżką rowerową - w ramach inwestycji - skrzyżowanie ulic Turystycznej i Przegalińskiej przebudowano na małe rono, zbudowano nowe odcinki chodników, powstała także mała architektura w postaci dodatkowej zieleni, oświetlenia, ławek, stojaków na rowery i koszy na śmieci.

Źródło: UM Gdańsk

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.