edroga170Niebawem rozpocznie się kolejny etap dużej miejskiej inwestycji mającej na celu zmianę oświetlenia na ulicach Gliwic na bardziej czytelne i ekologiczne. Tym razem przebudowane zostanie oświetlenie na ul. Dworcowej.

 

Przy ul. Dworcowej, na odcinku od ul. Jagiellońskiej do ul. Jana Pawła II i Mikołowskiej, zostaną wymienione oprawy, słupy oświetleniowe i kable zasilające. Pojawi się nowe, ledowe oświetlenie, wyglądem nawiązujące do tego przy ul. Wyszyńskiego, Strzody, Bojkowskiej, Pszczyńskiej, Akademickiej, Kujawskiej i Panewnickiej oraz na Drogowej Trasie Średnicowej. Przetarg na wykonanie robót budowlanych został już ogłoszony. Oferty można składać do 4 lutego.

Do końca roku planowana jest jeszcze budowa nowego oświetlenia przy ul. Rybnickiej i Tarnogórskiej.

Wartość projektu „Ekoświatło w Gliwicach – Modernizacja i budowa oświetlenia ulicznego” wynosi 14,1 mln zł, z czego 4,1 mln zł pochodzi z Unii Europejskiej. Kompleksowa wymiana oświetlenia w Gliwicach na ekologiczne i ekonomiczne znacznie ograniczy zużycie energii elektrycznej i koszty konserwacji. Uporządkuje też miejskie oświetlenie – na obrzeżach miasta oraz wzdłuż głównych szlaków komunikacyjnych latarnie emitować będą jasne, zimne światło. Z kolei w ścisłym centrum będzie ono cieplejsze, niemal pomarańczowe.

Źródło: UM Gliwice

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.