image009W najbliższą niedzielę (1 października) zostaną wycofane wszystkie kursujące po Gorzowie Wielkopolskim tramwaje. Będzie natomiast uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza.

- W sobotę, 30 września br., gorzowskie tramwaje będą jeździły po raz ostatni, przed planowaną w związku z inwestycjami w mieście, przerwą. Od niedzieli bowiem, przez kilka miesięcy będziemy bez tramwajów, ale później pojedziemy zupełnie nowymi, po wyremontowanym torowisku, także w miejsca, gdzie dotychczas tramwaje nie docierały – zachęca prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki.

Miejski Zakład Komunikacyjny zamówił w PESA Bydgoszcz 14 niskopodłogowych, trójczłonowych, jeżdżących w dwóch kierunkach - nowoczesnych tramwajów o nazwie Twist. Pierwszy dotrze do Gorzowa w październiku przyszłego roku.

Obecnie Gorzów posiada 18 tramwajów, których średnia wieku to prawie 50 lat; 13 tramwajów zostało wyprodukowanych w 1966 roku, a pięć w 1970. Ich przebieg to prawie dwa miliony kilometrów. Po przeprowadzonej w ubiegłym roku ocenie technicznej pięć wagonów pójdzie do kasacji, pozostałe będą stanowić rezerwę dla nowych pojazdów z PESA.

Źródło: UM Gorzów Wielkopolski

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.