edroga236Jury konkursu „Fietsroute van het Jaar” (trasa rowerowa roku), organizowanego z inicjatywy największych targów turystyki rowerowej i pieszej „Fiets en Wandelbeurs”, ogłosiło nominowanych do tegorocznej nagrody dla trasy rowerowej roku.

 

Wśród nominowanych po raz pierwszy znalazła się polska trasa Green Velo. Celem konkursu jest stymulowanie rozwoju turystyki rowerowej w krajach europejskich oraz promocja inicjatyw w tym zakresie.

– Zainteresowanie polskim produktem wzięło się z faktu, iż Holendrzy bardzo chętnie odwiedzają Polskę i chcą w sposób aktywny wypoczywać w naszym kraju – mówi Dominika Szulc, dyrektor Zagranicznych Ośrodków Polskiej Organizacji Turystycznej w Amsterdamie i Brukseli.

W tym roku do nagrody nominowano cztery trasy. ViaRhôna w Szwajcarii i Francji, Maasfietsroute przebiegająca przez teren Francji, Belgii i Holandii, Kattegattleden w Szwecji oraz Green Velo w Polsce.

– Wszystkie trasy podlegały inspekcji jurorów konkursu, którzy testowali je na różnych odcinkach przez prawie dwa miesiące, jako „mystery guests” – podkreśla Andrzej Pawluszek, wicedyrektor ZOPOT Amsterdam.

Zwycięzcę poznamy 2 marca 2018 podczas uroczystości na targach Fiets en Wandelbeurs w Utrechcie.

W roku 2016 ośrodek w Amsterdamie zorganizował wspólnie z Lubelską Organizacją Turystyczną podróż prasową dla prasy specjalistycznej do jednej z części Green Velo.

– W tym roku wspólnie z przedstawicielami wszystkich regionów Green Velo promowaliśmy trasę na targach turystyki rowerowej i pieszej Fiets en Wandelbeurs w Utrechcie – mówi Małgorzata Duijnamyer z ZOPOT Amsterdam zaznaczając jednocześnie, że trasa była także jednym z ważniejszych produktów turystycznych promowanych przez ZOPOT Amsterdam w internecie. Przeprowadzona akcja promocyjna była skuteczna, w efekcie odnotowano dziesiątki zapytań od holenderskich turystów planujących wyjazd na trasę Green Velo.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.