edroga233Ma być nowocześniejszy i bardziej przyjazny dla użytkowników - tak ma wyglądać II edycja Toruńskiego Roweru Miejskiego. 14 listopada toruńscy drogowcy otworzyli oferty na jego uruchomienie, zarządzanie i kompleksową eksploatację. Ofertę złożyła firma Nextbike Polska S.A., wyceniając swoje usługi na ok. 7,4 mln zł. Teraz oferta będzie badana pod kątem formalno-prawnym.

 

Z końcem listopada tego roku wygasa czteroletnia umowa z dotychczasowym operatorem Toruńskiego Roweru Miejskiego. Od 2018, zgodnie z założeniami, system TRM będzie składał się z 40 stacji posiadających do wypożyczenia 400 rowerów. W 2018 roku dla użytkowników będzie dostępny w okresie od kwietnia do listopada, natomiast w latach 2019-2021 w miesiącach marzec-listopad. Wypożyczenie rowerów oraz ich zwrot ma być możliwy przez cała dobę i we wszystkie dni tygodnia. Toruński Rower Miejski ma być obecny także w sieci. Firma, która zajmie się jego zarządzaniem będzie zobowiązana do uruchomienia strony internetowej, na której znajdziemy m.in. regulamin TRM, formularz rejestracyjny, instrukcje korzystania i mapę systemu z naniesionymi stacjami TRM. Na stronie znajdą się dane operatora i zakładka z najczęściej zadawanymi przez użytkowników pytaniami. Oprócz strony internetowej w czasie obowiązywania umowy będzie stworzony profil na ogólnodostępnym portalu społecznościowym, który będzie zawierał link do strony internetowej systemu TRM oraz bieżące informacje. Warto zaznaczyć, że operator musi zapewnić aplikacje na urządzenia przenośne (smartfony tablety, itp.). Aplikacja powinna m.in. zapewniać w sposób bezpieczny, prosty i maksymalnie szybki dokonywanie stosowanych opłat (doładowania) poprzez transakcje bezgotówkowe. Za pomocą aplikacji będziemy mogli zgłosić awarię stacji oraz rowerów.

W nowej edycji Toruńskiego Roweru Miejskiego, tak jak dotychczas, pierwsze 20 minut użytkowania roweru będzie nieodpłatne. Na wszystkich stacjach rowerowych możliwa będzie rejestracja oraz płatność przy pomocy karty płatniczej zakładając użycie terminalu płatniczego bez konieczności wpisywania numeru karty do panelu. Wszystkie rowery mają być wyposażone w aktywny GPS. Umowa na Toruński Rower Miejski będzie obowiązywała 4 lata.

W budżecie miasta na II edycję Toruńskiego Roweru Miejskiego zarezerwowano kwotę 6 mln zł.

Źródło: MZD w Toruniu

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.