edroga989Minął już miesiąc od wprowadzenia nowych przepisów ruchu drogowego. Kierowcy, którzy przekroczą dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h, tracą prawo jazdy na 3 miesiące.

Do tej pory policja zatrzymała 2392 praw jazdy. Najwięcej w województwach mazowieckim, wielkopolskim oraz podkarpackim. Prawo jazdy można stracić także za przewożenie zbyt dużej liczby pasażerów – do tej pory policja odnotowała 30 takich osób (najwięcej w województwie dolnośląskim).

Czy zaostrzone przepisy dają efekty? Od 18 maja do 17 czerwca na polskich drogach zginęło 189 osób. W okresie od 17 kwietnia do 17 maja liczba ofiar to 208. Odnotowano także spadek liczby wypadków (o 65) i osób rannych.

Coraz mniej osób decyduje się też na jazdę „pod wpływem”. W okresie od 17 kwietnia do 17 maja policjanci zatrzymali 11 144 kierowców „na podwójnym gazie”, a w czasie obowiązywania nowych przepisów ich liczba spadła do 10 341.

Rzadziej dochodzi także do wypadków drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierujących. Od 18 maja do 17 czerwca pijani kierowcy spowodowali ich 104, czyli o 29 mniej niż miesiąc wcześniej.

Źródło: MSW

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.