edroga1000Kraków ma Wavelo, Warszawa Veturilo, a trójmiejska metropolia? Stowarzyszenie Obszar Metropolitalny Gdańsk – Gdynia – Sopot ogłosiło konkurs na nazwę Systemu Roweru Metropolitalnego.

 

Propozycje można zgłaszać do 8 kwietnia na stronie www.rowermetropolitalny.pl. Ze wszystkich zgłoszeń zostanie wybranych od trzech do pięciu pomysłów, a ostateczną nazwę wyłoni głosowanie internetowe. Plebiscyt zakończy się 22 kwietnia.

Organizatorzy konkursu liczą na kreatywność mieszkańców metropolii. Założeniem konkursu jest zaangażowanie przyszłych użytkowników roweru metropolitalnego w tworzenie systemu. – Nazwa powinna nawiązywać do Obszaru Metropolitalnego, rowerów, mobilności miejskiej i składać się z maksymalnie dwóch wyrazów. Chcemy, by była łatwa do zapamiętania i oryginalna – mówi Krzysztof Perycz-Szczepański, kierownik projektu „Budowa Systemu Roweru Metropolitalnego OMG-G-S". – Zgłoszenie powinno dodatkowo zawierać uzasadnienie tej nazwy – dodaje.

Autor nazwy, która zdobędzie największą liczbę głosów i tym samym stanie się oficjalną nazwą Systemu Roweru Metropolitalnego, przez 6 lat będzie za darmo korzystał z rowerowego systemu. Pozostali uczestnicy konkursu, których propozycje dostaną się do drugiego etapu, dostaną karnet na rok. Do wygrania będą też bilety do kina i rowerowe gadżety.

System Roweru Metropolitalnego to 3866 rowerów. Mieszkańcy Gdańska, Gdyni, Sopotu, Tczewa, Pucka, Redy, Rumi, Kartuz, Sierakowic, Somonina, Stężycy, Władysławowa, Żukowa, czy Pruszcza Gdańskiego w trakcie swoich codziennych podróży będą mogli skorzystać z najnowocześniejszych jednośladów, wyposażonych m.in. w moduły GPS czy elektrozamek. Wypożyczenie będzie proste i intuicyjne – przy pomocy smartfona lub karty. Będzie to najnowocześniejszy system w Polsce i Europie. Nie zabraknie rowerów ze wspomaganiem elektrycznym. Pilotaż sytemu ruszy jesienią 2018 r., natomiast w pełni rowerem „na minuty" przejedziemy się wiosną 2019 r.

Na uruchomienie Systemu Roweru Metropolitalnego na Pomorzu przeznaczono ponad 20 mln zł, z czego aż 17 mln zł będzie pochodziło z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.