roller 3128709 960 720Hulajnogi elektryczne są wygodne i przyjazne środowisku. Od początku marca 35 takich urządzeń jest dostępnych dla mieszkańców Grudziądza. To alternatywa dla codziennego poruszania się po mieście.

 

2 marca pojawiły się w Grudziądzu hulajnogi elektryczne. Jest to 30 miasto w Polsce, w którym można skorzystać z usług firmy blinkee.city. Miejsca postoju wybrali mieszkańcy podczas zorganizowanej akcji na fanpage firmy w mediach społecznościowych. Hulajnogi będą dostępne przez 24 godziny na dobę.

Urządzenia mają wymienne baterie, w związku z czym nie muszą być zabierane w nocy na ładowanie.
– Między innymi 10 hulajnóg będzie stało przy Rynku, przy McDonald's, stacji PKP, na plantach i przy Starej Kuźni – mówił grudziądzki przedstawiciel firmy Adam Jasiek.

Aby skorzystać z hulajnogi trzeba być osobą pełnoletnią, pobrać i zainstalować na telefonie specjalnie dedykowaną aplikację i zarejestrować się. Następnie zeskanować kod QR widoczny na hulajnodze, która zostanie od razu odblokowana i automatycznie się uruchomi. Koszt korzystania z jednośladu to: 2,50 zł opłaty startowej, 0,49 zł za minutę jazdy i 0,09 zł za postój.

– Cieszymy się, że grudziądzka oferta elektromobilności zwiększa się teraz o hulajnogi elektryczne, tym bardziej, że gwarantuje je przedsiębiorca, a miasto nie musi ponosić z tego tytułu żadnych kosztów. Jest to doskonały element mikromobilności, czyli takiej jazdy, zwłaszcza osób młodych, na krótkich dystansach oraz doskonałe uzupełnienie komunikacji miejskiej czy alternatywa przejazdów samochodami na krótkich dystansach– mówił Zastępca Dyrektora Wydziału Kultury i Sportu Michał Czepek.

Źródło: UM Grudziądz

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.