contentmap_plugin

węzeł SądowaW połowie lutego podpisano, opiewającą na 56,9 milionów złotych, umowę z firmą Budimex na budowę węzła przesiadkowego przy ul. Sądowej. Wkrótce nastąpi przekazanie placu budowy. Wiosną powinny ruszyć prace. Wykonawca będzie miał 22 miesiące na skończenie inwestycji, zatem węzeł powstanie do końca 2019 roku. Na inwestycję miasto pozyskało dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.

 

Węzeł przesiadkowy, który powstanie przy ul. Sądowej, umożliwi swobodne przesiadki z autobusów komunikacji miejskiej na autobusy dalekobieżne. W ramach inwestycji powstanie budynek, w którym na parterze znajdzie się poczekalnia dla połączeń lokalnych, a na piętrze – dla połączeń międzynarodowych. Dodatkowo powstaną toaleta i przechowalnia bagażu. Budynek oprócz obsługi podróżnych będzie pełnił funkcję handlowo-usługową – będzie tam punkt sprzedaży biletów (kiosk), bar oraz pomieszczenie sprzedaży biletów transportu międzynarodowego. Projekty
uwzględniają potrzeby kierowców autobusów dalekobieżnych – dyspozytornię, specjalne pomieszczenia i sanitariaty. Na terenie węzła przesiadkowego pojawią się także wiata rowerowa, parking oraz mała architektura i zieleń.

– W Katowicach czeka nas prawdziwa rewolucja komunikacyjna. Kładziemy duży nacisk na rozwój i promowanie transportu publicznego. Rozpoczęliśmy budowę centrum przesiadkowego na Ligocie, w Zawodziu i w Brynowie. Kolejną dobrą wiadomością jest rozpoczęcie inwestycji przy ul. Sądowej, która dedykowana jest wszystkim mieszkańcom metropolii, którzy będą udawać się w dłuższe podróże – zarówno po kraju, jak i zagranicę – zapowiada Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Węzły przesiadkowe pozwolą mieszkańcom oszczędzać czas i pieniądze, a dodatkową korzyścią będzie mniejsza emisja spalin oraz niższy poziom hałasu. W planach mamy łącznie aż osiem takich inwestycji – dodaje prezydent.

Wszystkie węzły przesiadkowe będą objęte Katowickim Inteligentnym Systemem Monitoringu i Analizy (KISMiA).

Źródło: UM Katowice

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.