Zawodzie1Budowa Centrum Przesiadkowego „Zawodzie” w Katowicach jest obecnie w trakcie zaawansowanych prac budowlanych. W ramach inwestycji prowadzona jest także przebudowa sąsiadującego układu ruchu.

 

- W najbliższy weekend zostanie wdrożona zmiana w organizacji ruchu tramwajowego w związku z pracami wykonawcy CP „Zawodzie”, który zbuduje tymczasowe tzw. rozjazdy nakładkowe. Tym samym, od poniedziałku 18 marca, tramwaje będą jeździć jednym torem - wzdłuż powstającego centrum przesiadkowego. Oczywiście mając na uwadze interes pasażerów – w weekend zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa – mówi Ewa Lipka, rzecznik prasowy urzędu miasta Katowice.

W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu budowy Centrum Przesiadkowego „Zawodzie” nastąpiła zmiana organizacji ruchu tramwajowego. Na czas prowadzonych prac komunikacja tramwajowa będzie funkcjonować wg specjalnych rozkładów jazdy

***
Zawodzie2Budowa Centrum Przesiadkowego „Zawodzie” to jeden z elementów „Katowickiego Systemu Zintegrowanych Węzłów Przesiadkowych”. - Zrealizowanie zaplanowanych działań w perspektywie najbliższych dwóch lat przyniesie odczuwalną poprawę jakości życia poprzez możliwość bezpiecznego i sprawnego przemieszczania się po mieście z wykorzystaniem różnych rodzajów transportu, wzajemnie zintegrowanych i tworzących jednolity zrównoważony system. W Katowicach kładziemy nacisk na tzw. transport zrównoważony, którego zasadą jest dbanie o interesy wszystkich uczestników ruchu - pieszych, rowerzystów, osób korzystających z komunikacji publicznej, ale także kierowców – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Inwestycję w Zawodziu realizuje firma ZUE SA, która podpisała jako lider konsorcjum, wspólnie ze spółką Unibep, umowę o wartości 83 mln zł. Pierwsi pasażerowie skorzystają z centrum w połowie przyszłego roku. Inwestycja centrum przesiadkowego obejmuje budowę: budynku dworca o powierzchni 365 m2 (m.in. zaplecze socjalne dla kierowców i motorniczych, kiosk, punkt sprzedaży biletów i toalety), parking dla 405 samochodów, wiaty dla 36 rowerów, wiaty peronowej, miejsc postojowych dla autobusów i punkty Kiss&Ride.

Źródło: UM Katowice

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.