DSC 364230 listopada był ostatnim dniem funkcjonowania Łódzkiego Roweru Publicznego. W 2020 r. pojawi się nowy rozbudowany system rowerowy.

 

Łódzki Rower Publiczny cieszył się olbrzymią popularnością i bił rekordy wypożyczeń. System został uruchomiony 30 kwietnia 2016 r. Przez ostatnie cztery sezony działalności, wypożyczono rowery ponad 6 mln razy. W 2016 r. wypożyczono rowery 1 531 435 razy, w 2017 r. 1 328 521 razy, a w 2018 r. padł kolejny rekord wypożyczeń w liczbie 1 611 626. Również ten rok przynosi rekordowe statystyki.

Łodzianie zadecydowali w Budżecie Obywatelskim, aby system roweru publicznego powiększył się o kolejne rowery i stacje w nowych lokalizacjach. Część z wniosków udało się zrealizować w ramach zamówienia uzupełniającego w 2017 r., gdzie powiększyliśmy system o kolejne 47 stacji i prawie 500 rowerów. Od tego momentu system liczy sobie 156 stacji i 1574 rowery w tym 10 rowerów cargo.

W przyszłym roku Łódzki Rower Publiczny ma być jeszcze większy. Powstanie ok. 200 stacji i 2 tys. rowerów, będą też tandemy i rowery cargo. Obecnie ogłoszony jest przetarg i miasto czeka na oferty od firm, abyśmy w przyszłym roku cieszyli się z nowego systemu rozbudowanego o kolejne osiedla tj. Widzew, Dąbrowa, Chojny, czy Retkinia i Teofilów.

Obecnie trwa demontaż obecnego systemu. Pieniądze, które pozostaną na kontach użytkowników, mają zostać im zwrócone.

Źródło: UM Łódź

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.