edroga606Do połowy przyszłego roku Zarząd Dróg Miasta Krakowa podniesie bezpieczeństwo na ponad 50 przejściach dla pieszych w Krakowie. Pracami objęte będą głównie przejścia prowadzone przez ruchliwe, dwujezdniowe, czteropasmowe drogi.

 

Miasto przeznaczy na poprawę bezpieczeństwa przejść dla pieszych około 1,2 mln zł. Prace będą prowadzone m.in. na skrzyżowaniach ulic: Meissnera i Chałupnika, Krupniczej i Dolnych Młynów, Jana Pawła II i Daniłowskiego, Młyńskiej i Bohaterów Wietnamu, Strzelców i Rozrywki, al. gen Andersa i Bogusza. Będą to prace, które zostaną wykonane z bieżących środków oraz zlecone jako zadania inwestycyjne.

Prace będą związane z doświetleniem przejść dla pieszych. Będą one wykonane jako zadanie inwestycyjne. Inne korekty, jak np. poprawa stanu nawierzchni jezdni czy budowa tzw. pasów medialnych pomiędzy jezdnią a chodnikiem zostaną wprowadzone w ramach bieżącego utrzymania dróg. Wszystkie prace związane z modernizacją przejść dla pieszych i podniesieniem na nich poziomu bezpieczeństwa zakończą się po wakacjach w przyszłym roku.

Punktem wyjścia dla zaplanowanych prac przez Zarząd Dróg Miasta Krakowa był zlecony audyt Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Sprawdzono w nim m.in. czy piesi są odpowiednio widoczni, czy samochody jadą z odpowiednią prędkością oraz stan techniczny nawierzchni jezdni. Audytorzy na zlecenie ZDMK opisali, jakie działania należy podjąć, aby na danych przejściach podnieść poziom bezpieczeństwa pieszych.

Działania te wpisują się w prowadzony przez miasto program „Bezpieczny Kraków”, którego celem jest zidentyfikowanie obszarów miasta, które wymagają podniesienia poziomu bezpieczeństwa.

Źródło: UM Kraków

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.