tramwaj plany2Łódź stawia na przyjazną środowisku, ekologiczną komunikację w mieście. Obecnie jest w trakcie modernizacji kilku kilometrów torowisk m.in. na Dąbrowskiego czy Śmigłego-Rydza. W przyszłym roku miasto chce rozpocząć prace na kolejnych odcinkach m.in. Wojska Polskiego, Przybyszewskiego czy budowę nowego odcinka wzdłuż Nowowęglowej.

 

Plany modernizacji torowisk na najbliższe lata są ambitne. Tylko w ramach projektu "Tramwaj dla Łodzi" zostanie zmodernizowanych 11 km torów oraz powstaną dwa kilometry całkowicie nowych szyn.

- Torowiska będą modernizowane również w ramach rewitalizacji obszarowej. Przebudowane zostaną m.in. Północna-Ogrodowa, Plac Wolności, Cmentarna oraz Legionów – mówi Katarzyna Mikołajec, zastępca dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich.

TRAMWAJ PLANYŁącznie będzie to ponad 20 kilometrów torowisk. To projekty kompleksowe. Oprócz nowych szyn pojawią się nowe chodniki, drogi rowerowe, nowe jezdnie i dużo zieleni.

Te inwestycje są już przygotowywane, projektowane, a ich realizacja zaplanowana jest na najbliższe lata. Jednocześnie przygotowujemy się do kolejnej perspektywy unijnej.

- Mamy przygotowane projekty strategiczne, które chcielibyśmy zrealizować do 2027 roku. Znajduje się w nim wykaz kilkunastu kilometrów torowisk, które chcielibyśmy zmodernizować oraz ulic, na których miałyby one się dopiero pojawić – mówi Robert Kolczyński, dyrektor departamentu Architektury i Rozwoju.

Chcielibyśmy, aby tramwaje pojawiły się m.in. na ulicach: Wróblewskiego, Czerwonej, Kopcińskiego, oraz dotarły do dworca Łódź Widzew, Centrum Kliniczno-Dydaktycznego i Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki.

Źródło: UM Łódź

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.