BiletomatyJęzyk angielski, niemiecki, a także ukraiński w biletomatach w łódzkich tramwajach i autobusach. Takie udogodnienie dla obywateli Ukrainy wprowadziło łódzkie MPK. Szacuje się, że w aglomeracji łódzkiej jest około 85-90 tys. przedstawicieli tej narodowości.

 

Komunikaty w języku ukraińskim dostępne są od 18 grudnia w 737 mobilnych biletomatach (zamontowanych w pojazdach). Nie będą wprowadzone tylko do 45 biletomatów najstarszego typu. W 21 biletomatach stacjonarnych komunikaty w języku ukraińskim pojawią się do końca 2018 r.

- 21% wniosków o wydanie biletu okresowego to wnioski obcokrajowców, z czego aż 75-80% to wnioski obywateli z Ukrainy – tłumaczy Agnieszka Magnuszewska, rzecznik MPK-Łódź.

Tylko w tym roku, w samej Łodzi, ponad 10 tys. osób otrzymało pozwolenie na pobyt czasowy, z czego około 90% to obywatele Ukrainy.

- Łódź potrafi przyciągnąć do siebie – lokalizacją, pozytywnym nastawieniem do innych narodowości, nic więc dziwnego, że przybywa mieszkańców tego kraju. Jesteśmy otwarci i cieszymy się, że nasze miasto jest atrakcyjnym miejscem do życia dla innych narodowości – mówi Adam Pustelnik, dyrektor Biura Obsługi Inwestora i Współpracy z Zagranicą.

Jednym z takich elementów jest dostosowanie strony internetowej. Informacje dotyczące taryfy biletowej, kontroli biletów, czy zasad dotyczących przewozu zwierząt i bagażu, w języku ukraińskim, są już dostępne na stronie internetowej MPK – Łódź. Obecnie trwają prace nad tłumaczeniem miejskiego portalu www.lodz.pl.

- Mamy nadzieję, że prace zakończą się w 2019 roku i dzięki temu ułatwimy obywatelom Ukrainy funkcjonowanie w naszym mieście – dodaje Aleksandra Cebelińska z Biura Obsługi Inwestora i Współpracy z Zagranicą.

Źródło: UM Łódź

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.