nowe tramwajeW Łodzi wybierana jest najlepsza oferta i zamawianych jest 30 nowoczesnych tramwajów, które będą jeździły po mieście.

 

- Pojazdy będą niskopodłogowe, klimatyzowane, wyposażone w monitoring i wiele innych udogodnień, które sprawią, że podróżowanie po mieście komunikacją zbiorową stanie się jeszcze bardziej komfortowe – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

23 października otwarte zostały oferty firm, które chcą dostarczyć tramwaje dla Łodzi. Zgłosiły się 4 firmy. Dwie oferty mieszczą się w przeznaczonym na ten cel budżecie. To turecka Bozankaya oraz poznański Modertrans. Firmy zaoferowały odpowiednio 263,4 mln zł oraz 268,5 mln zł.

Pozostałe oferty to: Stadler (339,4 mln zł) oraz Pesa (332,3 mln zł). Wszystkie oferty zostaną teraz dokładnie sprawdzone i wybrana zostanie najkorzystniejsza.

- Ocenie będzie podlegała zarówno cena, jak i funkcjonalność wagonu. Cieszymy się jako przewoźnik, że będziemy mogli zaoferować pasażerom nowoczesne pojazdy – mówi Zbigniew Papierski, prezes MPK Łódź.

Pojazdy zostaną dostarczone do Łodzi w 2022 roku. Stacjonować będą w zajezdni Chocianowice, która zostanie przebudowana i przystosowana do codziennego serwisu nowoczesnych pojazdów.

Źródło: UM Łódź

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.