DSC01198Kończy się przebudowa ulicy Dąbrowskiego między Śmigłego-Rydza a Rzgowską. To kompleksowa modernizacja wraz z całą infrastrukturą podziemną.

 

W ramach inwestycji powstało m.in. wydzielone torowisko, nowe chodniki, droga rowerowa, jezdnia, nowe oświetlenie, wyniesione przystanki i nowe wiaty.

Przebudowany został blisko dwukilometrowy odcinek ulicy Dąbrowskiego wraz z dwoma dużymi skrzyżowaniami: z Kilińskiego i Rzgowską. W ramach prac ułożono ponad 4 kilometry torowiska (toru pojedynczego) i około 15 tysięcy m2 asfaltu. Do tego chodniki i drogi rowerowe.

Prace rozpoczęły się na początku 2018 roku. Od piątku (1 listopada) na ulice Dąbrowskiego wracają tramwaje linii 2. Na większości odcinka przywrócony zostanie także ruch samochodowy. Jeździć będzie można na odcinku od Śmigłego-Rydza do Łomżyńskiej. Fragment od Łomżyńskiej do Rzgowskiej jeszcze przez pewien czas będzie wyłączony z ruchu.

Przebudowa ulicy Dąbrowskiego to element dużego projektu wartego 660 mln złotych (411 mln złotych dofinansowania z UE). W ramach tego zadania wyremontowanych zostanie 11 km torowisk, jezdni i chodników, wybudowanych dwa kilometry nowych odcinków torów oraz zakupionych będzie 30 nowych tramwajów.

Źródło: UM Łódź

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.