DSC 3642Łódzki Rower Publiczny cieszy się olbrzymią popularnością i z roku na rok bije rekordy wypożyczeń. Ogłoszony zatem został przetarg na kolejne lata działalności systemu.

 

Dotychczasowa umowa dobiega końca. Rowery w ramach obecnej umowy będą funkcjonować do końca listopada. Przygotowując się do kolejnej umowy, urzędnicy chcą go rozbudować, aby mogli z niego korzystać mieszkańcy kolejnych osiedli.

W ramach nowej umowy na łódzkich ulicach ma pojawić się:
• 2 tys. rowerów
• 200 stacji
• rowery cargo
• tandemy
• rowery trójkołowe

Więcej rowerów pojawi się między innymi na Widzewie, Chojnach, Retkini, Radogoszczu i Teofilowie, a także na innych osiedlach, na których dotychczas nie było stacji ŁRP. Wiadomo, z których stacji łodzianie korzystają najczęściej i w których rejonach miasta ich brakuje. To wszystko wzięto pod uwagę przy planowanej rozbudowie, pamiętając jednocześnie, aby system był spójny i szeroko dostępny.

Przetarg został ogłoszony 4 października. Nowa umowa zostanie podpisana z operatorem na 4 lata.

System ŁRP został uruchomiony 30 kwietnia 2016 r. Od tego czasu rowery były wypożyczane ponad 5 mln razy. W systemie zarejestrowanych jest ponad 130 tys. użytkowników.

Początkowo było 100 stacji i 1000 rowerów. W ramach budżetu obywatelskiego łodzianie zgłosili pomysły na kolejne lokalizacje. W ramach zadania uzupełniającego postawiono dodatkowe 47 stacji w 2017 r. Do tego doszły stacje sponsorskie. Obecnie do dyspozycji łodzian jest 156 stacji i 1574 rowery w tym 10 rowerów cargo.

Źródło: UM Łódź

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.