edroga234Jesienią mieszkańcy województwa łódzkiego będą mogli korzystać z wojewódzkiego roweru publicznego. „Rowerowe Łódzkie” jest projektem 11 partnerów zlokalizowanych przy trasach Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej: województwo łódzkie (lider projektu), Koluszki, Kutno, Łask, Łowicz, Łódź, Sieradz, Skierniewice, Zduńska Wola, Zgierz oraz Pabianice.

 

- W ramach projektu „Rowerowe Łódzkie” zrealizowany będzie system wypożyczalni roweru publicznego w województwie łódzkim, obejmujący 15 parkingów rowerowych na rowery prywatne wraz ze stacjami naprawczymi rowerów oraz 125 stacji rowerowych do wypożyczenia rowerów i 1002 rowery. Maksymalny termin realizacji systemu roweru publicznego to 3,5 miesiąca. NB Serwis sp. z o. o. zobowiązana będzie utrzymywać system roweru publicznego przez 6 lat, do 2024 roku. Korzystanie z roweru będzie możliwe przez cały rok. Będzie to rower IV generacji - mówi marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień.

Dla rowerów prywatnych ustawione zostaną stojaki na rowery, a system wypożyczalni rowerów publicznych umożliwi skorzystanie z roweru publicznego. Zatem rowerem dojedzie się do stacji, przystanków kolejowych bez konieczności zabierania go do pociągu. Rower IV generacji, dostarczony w ramach projektu, to rower wyposażony w terminal umożliwiający wypożyczenie i zwrot roweru. Partnerzy projektu dokonali już wyboru koloru roweru, który będzie srebrnoszary. Partnerzy ustalili także jak będą wyglądały opłaty za korzystanie z roweru publicznego. Opłata będzie wzorowana na systemie łódzkiego roweru publicznego, przy czym każdy z partnerów może wprowadzić własne ulgi w opłatach. Najniższe opłaty będą za doprowadzenie roweru do stacji, przy czym wypożyczenie roweru do 20 minut będzie bezpłatne, natomiast do 1 godziny kosztować będzie 1,00 zł.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.