contentmap_plugin

most lazienkowski pozar1Prawie 40 mln pojazdów przejechało w 2015 roku al. Prymasa Tysiąclecia, niemal 30 mln Doliną Służewiecką i Wisłostradą i niewiele mniej mostem Skłodowskiej-Curie oraz Al. Krakowską. To dane z systemu Automatycznych Pomiarów Ruchu Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie.

Punkty stałego pomiaru ruchu działają w stolicy od lat 90. Obecnie w systemie znajduje się ich 109. Pomiar możliwy jest dzięki pętlom indukcyjnym znajdującym się pod warstwą ścieralną drogi. W ten sposób dane trafiają do specjalnego systemu, gdzie są zbierane i analizowane.

Dane z kilkunastu punktów znajdujących się w różnych miejscach miasta, doskonale pokazują, z jakim natężeniem ruchu musi mierzyć się Warszawa. Jedną z głównych arterii Woli – al. Prymasa Tysiąclecia – przejechało ponad 38,6 mln pojazdów. Ulicami Bronisława Czecha i Pułkową odpowiednio 19,7 mln i 20,5 mln samochodów.

Bardzo obciążoną na co dzień Wisłostradę pokonało w ubiegłym roku prawie 28,5 mln pojazdów, a Dolinę Służewiecką 29,5 mln. Niewiele mniejszy ruchu – 23,5 mln – zanotowano na Al. Krakowskiej i na moście Marii Skłodowskiej-Curie – ponad 24 mln.

Ponad 15 mln pojazdów zanotowano na ul. Wawelskiej. Choć tutaj, w porównaniu z 2014 rokiem, odnotowano spadek ruchu o blisko milion aut. Aleja Jana Pawła II to około 21,6 mln samochodów, most Gdański - 19,6 mln, Wybrzeże Szczecińskie - 15,7 mln. Ruch ponad 12 mln pojazdów musiała wytrzymać Al. KEN.  

W większości wymienionych punktów pomiaru ruchu, poziom natężenia utrzymuje się jednak na podobnym poziomie od kilku lat.

Źródło: ZDM w Warszawie

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.