IMG 8799XI Mistrzostwa Polski Drogowców w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie im. Wojtka Malusi odbyły się 21 lutego br. na stoku Szymoszkowa w Zakopanem. Honorowy Patronat nad zawodami objął Poseł Stanisław Żmijan - Przewodniczący Sejmowej Komisji Infrastruktury.

Do zawodów zgłosiło się 179 zawodników, w tym 20 snowboardzistów w dwóch kategoriach i 159 zawodników narciarskich w 3 kategoriach oraz w dwunastu grupach wiekowych. Wystartowało 138 zawodników. Dla snowboardzistów i narciarzy - dzieci i kobiet - przeprowadzono dwa przejazdy slalomu na jednej trasie zjazdowej. Natomiast, ze względu na bardzo silny wiatr i trudne warunki, dla 6 grup panów i 2 grup mistrzów przeprowadzono tylko jeden przejazd slalomu na jednej trasie zjazdowej. Sędzia główny, Krzysztof Całka, zdecydował po pierwszym przejeździe o zakończeniu zawodów.

Łącznie z gośćmi i kibicami w uroczystości zakończenia zawodów wzięło udział około 250 osób. Bazę noclegową zorganizowano w hotelu Mercure Kasprowy Zakopane i tam też ogłoszono wyniki zawodów w poszczególnych kategoriach oraz świętowano zakończenie zawodów.

Wśród snowboardzistów zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:
Kat. K. Hiacynta Lewakowska, Kopalnie Dolomitu S.A., Sandomierz,
Kat. M. Jan Suchowian, Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe Sp. z o. o. Nowy Targ.

Wśród narciarzy zwycięzcami w poszczególnych grupach wiekowych zostali:
Dzieci A Cyprian Lalik, Atlas Copco Polska Sp. z o. o., Katowice,
Dzieci B Adam Kostyński, Miejski Zarząd Dróg Bielsko-Biała,
Kat. A K. Małgorzata Bożek, Miejski Zarząd Dróg, Bielsko-Biała,
Kat. B K. Iwona Cembala, Miejski Zarząd Dróg, Bielsko-Biała,
Kat. C K. Urszula Danielska, Planeta Sp. z o. o., Warszawa,
Kat. D K. Karolina Bryjak, Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A., Nowy Targ,
Kat. GM K. Beata Wójciak, MOTA-ENGIL CENTRAL EUROPE S.A., Kraków,
Kat. A M. Jerzy Kleniewski, Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju,
Kat. B M. Tomasz Przeradzki, Atlas Copco Polska Sp. z o. o., Katowice,
Kat. C M. Piotr Czerlunczakiewicz, Budimex S.A., Kraków,
Kat. D M. Jacek Karolak, GDDKiA Oddział Kraków,
Kat. E M. Krzysztof Wójciak, Mota-Engil Central Europe S.A., Kraków,
Kat. F M. Piotr Mitka, Miejski Zarząd Dróg, Bielsko-Biała,
Kat. GM M. Adam Wójtowicz, Asbud Sp. z o.o. Katowice.

Klasyfikacja generalna:

KOBIETY:
I miejsce i tytuł Mistrza Polski Drogowców w Narciarstwie Alpejskim zdobyła:
Urszula Danielska, Planeta Sp. z o. o., Warszawa z czasem 54,77
II miejsce i tytuł I Wicemistrza Polski Drogowców w Narciarstwie Alpejskim zdobyła:
Iwona Cembala, Miejski Zarząd Dróg, Bielsko-Biała. z czasem 57,93
III miejsce i tytuł II Wicemistrza Polski Drogowców w Narciarstwie Alpejskim zdobyła:
Dorota Stańco, GDDKiA Oddział Katowice, Rejon Pszczyna z czasem 59,83

MĘŻCZYŹNI:
I miejsce i tytuł Mistrza Polski Drogowców w Narciarstwie Alpejskim zdobył:
Krzysztof Wójciak, Mota-Engil Central Europe S.A., Kraków z czasem 40,75
II miejsce i tytuł I Wicemistrza Polski Drogowców w Narciarstwie Alpejskim zdobył:
Jacek Karolak, GDDKiA Oddział Kraków z czasem 41,36
III miejsce i tytuł II Wicemistrza Polski Drogowców w Narciarstwie Alpejskim zdobył:
Grzegorz Kucharczyk, Planeta Sp. z o. o., Warszawa z czasem 42,96

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali puchary (od I do III miejsca), dyplomy (od I do VI miejsca) oraz nagrody i upominki. Puchary, dyplomy i upominki wręczali: poseł Stanisław Żmijan - Przewodniczący Sejmowej Komisji Infrastruktury, Adam Kulikowski - Prezydent Izby,  Franciszek Kosiorowski - Członek Prezydium Rady Izby, Waldemar Ostrowski - Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Izby oraz Krzysztof Całka - Sędzia Główny Zawodów. Wszyscy uczestnicy XI Mistrzostw Polski Drogowców w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie im. Wojtka Malusi otrzymali pamiątkowe medale.

Organizatorzy przyznali również wyróżnienia specjalne:
Tytuł najstarszego zawodnika otrzymał Jan Lewakowski, Kopalnie Dolomitu S.A., Sandomierz.
Dyplomy za szczególną wytrwałość otrzymali:
Katarzyna Kikowska, Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych Sp. z o. o., Sieradz,
Katarzyna Sosin, Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych Sp. z o. o., Sieradz,
Ewelina Przybylska, Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych Sp. z o. o., Sieradz,
Jacek Sajbura, ViaCon Sp. z o. o., Rydzyna,
Mariusz Komraus, Road-Skan-Expert, Pszczyna.

Organizator zawodów, Zarząd Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa serdecznie dziękuje wszystkim sponsorom XI MISTRZOSTW POLSKI DROGOWCÓW W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM I SNOWBOARDZIE IM. WOJTKA MALUSI. Wszyscy przyczynili się przez swą ofiarność do właściwej oprawy zawodów, które już na stałe wpisały się do imprez integracyjnych organizowanych przez OIGD na rzecz całego środowiska drogowego w Polsce.

Sponsorzy Finansowi: PRD NOWOGARD S.A. Nowogard, Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych Sp. z o.o. Sieradz, Asbud Sp. z o.o. Katowice, LOTOS Asfalt Sp. z o.o. Gdańsk, ORLEN Asfalt Sp. z o.o. Płock, EUROVIA POLSKA S.A. Kobierzyce, SIGNALCO Ltd. Sp. z o.o. Liszki, Drogi i Mosty Jan Kaczmarczyk Pułtusk, Atlas Copco Polska Sp. z o.o. Warszawa, ViaCon Polska Sp. z o.o. Rydzyna, STEINZEUG KERAMO Sp. z o.o. Piekary Śląskie, Zakład Usług Brukarskich ADROG Sp. j.A. Dybcio, E. Dybcio Warszawa, Śląskie Kruszywa Naturalne Sp. z o.o. Krapkowice, PLANETA Sp. z o.o. Warszawa, Targi Kielce S.A., RETTENMAIER Polska Sp. z o.o. Warszawa, Zakład Drogowy Jerzy Górny Międzychód-Bielsko, Firma Drogowa Magdalena Górna-Racka Międzychód-Bielsko, APM PRO Sp. z o.o. Bielsko-Biała, Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe Sp. z o.o. Nowy Targ, MALDROBUD Sp. z o.o. Sp.k. Myślibórz.

Sponsorzy nagród rzeczowych: PRD NOWOGARD S.A. Nowogard, Atlas Copco Polska Sp. z o.o. Warszawa, BUDIMEX S.A. Warszawa, LOTOS Asfalt Sp. z o.o. Gdańsk, WIRTGEN Sp. z o.o. Poznań, APM PRO Sp. z o.o. Bielsko-Biała, Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów Sp. z o.o. Rzeszów.

Organizator zawodów, Zarząd Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa w szczególności dziękuje Panu Krzysztofowi Całce - Sędziemu Głównemu za profesjonalne przygotowanie i przeprowadzenie Zawodów.

Zawody patronatem medialnym objęły: Polskie Drogi, INFRASTRUKTURA, Ludzie, Innowacje, Technologie, Autostrady, Drogi oraz Portal drogowy edroga.pl.

IMG 8799IMG 8829IMG 8858IMG 8917IMG 8944
IMG 8781

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.