Osoby po zdobyciu prawa jazdy kategorii B przez pierwsze osiem miesięcy nie będą mogły jechać szybciej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, nawet gdy znaki pozwalają na więcej, poinformował "Dziennik Gazeta Prawna". Zgodnie z poprawką Senatu do nowej ustawy o kierujących pojazdami, młodzi kierowcy poza miastem maksymalnie rozpędzą się do 80 km/h, ale na autostradzie i dwujezdniowej drodze ekspresowej będą mogli jechać do 100 km/h.

Za dwa wykroczenia młodzi kierowcy będą kierowani na kurs reedukacyjny, a ich okres próbny zostanie przedłużony o kolejne dwa lata. Za trzy wykroczenie młody kierowca straci prawo jazdy.

 

W okresie próbnym kierowcy nie będzie wolno przez pierwsze osiem miesięcy prowadzić samochodu, który nie będzie miał na tylnej szybie naklejki z zielonym liściem klonowym. W dodatku między czwartym a ósmym miesiącem od dnia otrzymania prawa jazdy będzie musiał ukończyć dodatkowe szkolenie z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Więcej: Łukasz Kuligowski/ Dziennik Gazeta Prawna z dnia: 2010-12-20

"Pełna wersja wiadomości prawno-gospodarczych - czytaj na www.gazetaprawna.pl"

Komentarze  
Gość
0 #1 Gość 2010-12-22 04:55
Bezpieczeństwo najważniejsze, nie?
Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.