mobilna20okPrzed nami Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Z tej okazji w poniedziałek, 16 września, w Pałacu Kultury i Nauki odbędzie się konferencja „Mobilna Warszawa. Zrównoważony Transport”. Trwa rejestracja uczestników.

 

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu tradycyjnie odbywa się od 16 do 22 września. Jego podstawowym celem jest promocja ekologicznych form podróżowania, a najbardziej znanym elementem jest przypadający na 22 września „Dzień bez samochodu”. Tydzień ten tradycyjnie wypełniony jest działaniami, które popularyzują korzystanie z komunikacji miejskiej, roweru czy poruszanie się pieszo. Korzyści jakie płyną z korzystania ze zrównoważonego transportu to m.in. oszczędność czasu, poprawa bezpieczeństwa na drogach, a także jakości powierza, jak również możliwość tworzenia przyjaznej przestrzeni miejskiej dostępnej dla wszystkich.

Działaniom promocyjnym i edukacyjnym towarzyszą także wydarzenia popularnonaukowe. Jednym z nich jest konferencja „Mobilna Warszawa. Zrównoważony Transport”, która odbędzie się w poniedziałek, 16 września, w Pałacu Kultury i Nauki (sala Rudniewa, IV piętro). W wydarzeniu organizowanym przez miasto wezmą udział zarówno naukowcy, eksperci, jak i praktycy. Udział w konferencji jest bezpłatny, wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja. Zapisy za pośrednictwem formularza elektronicznego trwają do środy, 11 września, do końca dnia.

Prezentacje będą przedstawiane w trzech blokach i dotyczyć będą zagadnień zrównoważonego transportu, rewitalizacji miast, uspokajania ruchu oraz zwiększania dostępności przestrzeni miejskiej. Oprócz przedstawicieli Warszawy, wśród prelegentów znaleźli się m.in. przedstawiciele magistratów z Łodzi i Sopotu, a także Politechniki Krakowskiej. Rejestracja uczestników rozpocznie się o godz. 9.00, a prezentacje i panele dyskusyjne planowane są w godz. 10.00-16.00.

Program konferencji dostępny na stronie http://www.transport.um.warszawa.pl/aktualnosci/wydarzenia/konferencja-pn-mobilna-warszawa-zr-wnowa-ony-transport

Źródło: UM Warszawa

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.