pap rowerownia15 marca na terenie Instytutu Lotnictwa nastąpi oficjalne otwarcie największej w Polsce firmowej rowerowni. Korzystać z niej będą inżynierowie i naukowcy pracujący na terenie Instytutu Lotnictwa.

Rozbudowany i odremontowany budynek, stworzony na potrzeby wciąż rosnącej grupy rowerzystów, wyposażony zostanie w 450 szafek (100 dla kobiet, 350 dla mężczyzn), 100 nowych, zadaszonych miejsc na rowery, suszarnię, dodatkowe przebieralnie oraz prysznice. W budynku znajdzie się także specjalne pomieszczenie do serwisowania zawierające stojak z zestawem narzędzi oraz myjkę do czyszczenia rowerów.

Podczas oficjalnego otwarcia rowerowni zwiedzający będą mieli okazję jako pierwsi zobaczyć nowo powstałe pomieszczenia, a także poznać historię i pomysłodawców tego miejsca.

- W naszej firmie sukcesywnie rośnie grono osób, którzy podróżują do pracy rowerem, dlatego kolejny raz wychodzimy naprzeciw ich potrzebom. Rozbudowaliśmy dla nich bezpieczne parkingi rowerowe, specjalne szatnie oraz zwiększyliśmy liczbę pryszniców. Cykliści będą mieć również do dyspozycji samoobsługową stację do naprawy rowerów, umożliwiającą samodzielne wykonanie podstawowych napraw w pojeździe. Fani jednośladów już chwalą te nowoczesne rozwiązania i zapewniają, że chętnie będą z nich korzystać - mówi Rafał Kajka, zastępca dyrektora Instytutu Lotnictwa.

Pierwsze pomieszczenia dla rowerów, znajdujące się na terenie Instytutu Lotnictwa, powstały już w 2004 roku. Przez kolejne lata inwestycja rozwijała się - przybywało nowych miejsc parkingowych oraz rozbudowywano infrastrukturę. Wielki remont rowerowni nastąpił w listopadzie 2015 roku i został zakończony w lutym 2016 roku. Obecnie do pracy rowerem przyjeżdża ponad 400 pracowników firmy, co stanowi aż 20% wszystkich zatrudnionych osób.

Źródło: Centrum Prasowe PAP

Komentarze  
Koniu
0 #1 Koniu 2016-03-15 22:28
Takie inicjatywy zawsze cieszą, niemniej jednak stojaki zaprezentowane na zdjęciu to przestarzałe, złe rozwiązanie - można do nich przypiąć tylko przednie koło, co przy obecnie stosowanych szybkozamykaczach, nie chroni przed kradzieżą reszty roweru.
Cytować | Zgłoś administratorowi
iiii
+2 #2 iiii 2016-03-16 01:58
Cytuję Koniu:
Takie inicjatywy zawsze cieszą, niemniej jednak stojaki zaprezentowane na zdjęciu to przestarzałe, złe rozwiązanie - można do nich przypiąć tylko przednie koło, co przy obecnie stosowanych szybkozamykaczach, nie chroni przed kradzieżą reszty roweru.


Przecież żeby tam wejść trzeba mieć przepustkę, ktoś z pracowników ma kraść kolegom rowery?
Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.