NiskopodłogowePo Łodzi kursuje już ponad 100 niskopodłogowych tramwajów. To 10 razy więcej niż ponad dekadę temu. W najbliższym czasie przybędzie kolejne kilkadziesiąt wygodnych, klimatyzowanych, niskopodłogowych tramwajów.

 

MPK posiada ponad 400 wagonów tramwajowych, za pomocą których uruchamia w dni robocze 231 brygad kursujących na 20 liniach. 36% kursujących po mieście tramwajów w dni robocze jest niskopodłogowa. Dostępność wygodnych, niskopodłogowych tramwajów zwiększa się w weekendy, kiedy to w sobotę 48% kursów obsługiwana jest tramwajami z niską podłogą, a w niedzielę jest to aż 57% wszystkich realizowanych tego dnia kursów.

Coraz większa liczba niskopodłogowych tramwajów, pozwala na zwiększenie dostępności transportu zbiorowego osobom niepełnosprawnym, czy osobom z wózkiem dziecięcym. Niskopodłogowe tramwaje to również większy komfort dla osób starszych i brak trudności z wsiadaniem. Ponadto, nowoczesny tabor wyposażony w klimatyzację i odpowiednie ogrzewanie, zapewnia większy komfort dla wszystkich pasażerów.

Obecnie mamy 3 linie w pełni obsługiwane taborem niskopodłogowym - 3, 10 i 11B. Na część linii kierowane są kolejne niskopodłogowe tramwaje, aby ich dostępność rozkładać na różnych trasach i tym samym zapewnić niskopodłogowe tramwaje na trasach docierających we wszystkich kierunkach miasta. Dostępność ta jest jeszcze większa w weekend, natomiast w tygodniu średnio połowa taboru na tych liniach obsługują tramwaje z niską podłogą.

Aby komunikacja miejska była jeszcze wygodniejsza, wiosną tego roku podpisana zostanie umowa na zakup kolejnych 30 niskopodłogowych tramwajów. Wraz z prowadzonymi i zaplanowanymi remontami torowiska na Przybyszewskiego, Rydza-Śmigłego, czy Rzgowskiej, niskopodłogowe tramwaje pojawią się na kolejnych trasach.

Źródło: UM Łódź

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.