Kampania MIB18 września rozpoczęła się kampania społeczna na rzecz niechronionych uczestników ruchu drogowego. Organizatorami są Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa oraz Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Celem kampanii jest wzrost świadomości społecznej w zakresie bezpiecznego zachowania się na drodze, który przyczyni się do spadku liczby wypadków drogowych, a w konsekwencji – liczby ofiar śmiertelnych.

Organizatorzy zaprezentowali dwa spoty promujące kampanię, w których skonfrontowano ze sobą pieszych i kierowców.

Polska zajmuje jedno z ostatnich miejsc w Europie pod względem liczby zabitych w wypadkach drogowych. W ubiegłym roku na naszych drogach zginęło 79 osób na milion mieszkańców. Najliczniejszą grupę ofiar, oprócz kierowców stanowią niechronieni uczestnicy ruchu drogowego.

– Bezpieczeństwo wszystkich użytkowników polskich dróg to nasz priorytet. Każde działanie, które może przyczynić się do poprawy jego stanu jest niezwykle cenne. Cieszę się, że rusza kampania, której przesłanie jest jednoznaczne i uniwersalne: bądźmy ostrożni zawsze, bo życie ludzkie jest najcenniejsze – powiedział przewodniczący Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

– Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego to nadal najbardziej narażona na utratę życia i zdrowia grupa użytkowników dróg. Zbliżający się okres jesienno-zimowy to dla niej szczególnie niebezpieczny czas. Nowa kampania Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zwraca uwagę na ten problem i, mam nadzieję, przekona kierowców i pieszych, że bezpieczeństwo na drodze zależy od nas wszystkich – powiedział sekretarz Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Konrad Romik.

Kampania ma zwrócić uwagę na zagrożenia wynikające z niezachowania ostrożności zarówno przez niechronionych, jak i zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego. KRBRD i MIB chcą wpłynąć na zmianę postaw poprzez pokazanie jak należy zachować się w występujących na co dzień w ruchu drogowym sytuacjach.

Kampania realizowana jest w ramach projektu „Działania edukacyjne na rzecz niechronionych uczestników ruchu drogowego”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Źródło: MIB

Komentarze  
Andrzej
+1 #1 Andrzej 2017-09-19 13:51
No coz...Komentaz moze byc jeden: ble..ble...ble..I tak do u.. smierci..Mysle ze Polska jest na samym szczycie jesli chodzi i kamoanie propagujace BRd. I jakos nikt nie stawia sobie logicznego pytania. jak to jest ze mamy takie swietne kampanie a BRD na poziomie Trzeciego Swiata?Gdzie problem? Gdzie przyczyna. Oczywiscie odpowiedzi sa tylko problem w tym ze Bezrada BRD jest na tyle "merytoryczna" ze nie potrafi ich sobie udzielic.Innymi slowy: ble..ble..ble a ludzie jak gina na przejsciach tak gina. Jako pracownik Norweskiej Sluzby Drogowej Statens vegvesen nie przypominam sobie zadnej kampanii dotyczacej ochrony niechronionych uczestnikow ruchu.Zgroza!! Tylko ze wypadkow z niechronionymi uczestnikami ruchu jest jak na lekarstwo a w 2016 r nie zginal ZADEN czlowiek ponizej 15 roku zycia..I jak jestem "swiety" na przejsciu tak jestem. Po drogach jezdze rowerem i czuje sie super bezpiecznie.Pytanie dlaczego? Moze to pytanie powinna sobie postawic Bezrada? Na razie chyba nie maja czasu bo wynajduja kolo..
Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.