2019 10 28 parkingi 002Na mapie Torunia pojawiły się dwa nowe parkingi przy ul. Grudziądzkiej. Na Grudziadzkiej 53 przewidziano miejsce dla 36 aut. Parking jest czynny całą dobę i ogólnie dostępny. Kolejny, przy ul. Grudziądzkiej 62, pomieści 83 auta.

 

Na Grudziądzkiej 53 do dyspozycji kierowców, oprócz miejsc parkingowych, jest droga manewrowa, która ułatwia parkowanie. Dla skomunikowania ruchu pieszego w tym rejonie wykonano chodniki. Na parkingu zostało zamontowane oświetlenie, wykonano kanalizację deszczowa i wpusty uliczne. Inwestycja została sfinansowana ze środków gminy, jej koszt to 895 tys. zł.

Parking przy ul. Grudziądzkiej 62 powstał ze środków miasta i kosztowała 1,1 mln zł. Parking został wykonany z betonowej kostki brukowej. W ramach inwestycji zostały uporządkowane sprawy oświetlenia w tym miejscu. Zamontowano 12 nowy słupów oświetleniowych, a na istniejących wymieniono 16 opraw oświetleniowych. W ramach zadania powstała kanalizacja deszczowa i zamontowano wpusty uliczne, które zapewniają odpływ wód opadowych z parkingu. W celu skomunikowania parkingu z istniejącym w tym miejscu układem drogowym zostały wykonane chodniki.

2019 10 28 parkingi 0042019 10 28 parkingi 0092019 10 28 parkingi 013

 

 

 

 

 

 

 

***

W ostatnim czasie w Toruniu do dyspozycji kierowców zostało oddanych 50 miejsc do parkowania przy ul. Wały gen. Sikorskiego. Miejsca zostały wybudowane na odcinku od ronda ZNP do ul. Gregorkiewicza. Kolejnych 36 miejsc do parkowania powstało przy ul. Grudziądzka 53.
W pobliżu placu Zwycięstwa powstał parking przy ul. bp. J. Chrapka, gdzie powstało 81 miejsc do parkowania.
To nie koniec inwestycji parkingowych w rejonie Starówki. Niebawem zostanie oddany do użytku parking pomiędzy ulicami Dobrzyńską a ul. Gregorkiewicza, który docelowo pomieści prawie 160 aut. W ramach zadania zostanie przebudowane skrzyżowanie ul. Gregorkiewicza. Wybudowana zostanie także droga dojazdowa, zakończona placem do zawracania.

Fot. Sławomir Kowalski

Źródło: MZD w Toruniu

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.