parking torunOdwiedzając toruńską Starówkę można skorzystać z nowych parkingów, które powstały w ostatnim czasie w jej bliskim otoczeniu. W sumie do dyspozycji jest prawie 300 miejsc, na czterech parkingach. W budowie jest kolejny – piąty parking, który pomieści dodatkowo 160 aut.

 

Pierwszy z parkingów powstał przy ul. Wały gen. Sikorskiego. Miejsca do parkowania zostały wybudowane na odcinku od ronda ZNP do ul. Gregorkiewicza. Zostały one wykonane z płytek betonowych, a droga dojazdowa do parkingu ma nawierzchnię asfaltową. Dla zapewnienia bezpieczeństwa miejsce to zostało doświetlone. W sumie do dyspozycji kierowców jest 50 płatnych miejsc do parkowania. Inwestycja kosztowała ok. 1,2 mln zł. Koszt obejmuje wykonanie projektu, uzyskanie pozwoleń i wybudowanie parkingu. W ramach inwestycji została wykonana także kanalizacja deszczowa.

***

Kolejny parking na 36 miejsc do parkowania powstał przy ul. Grudziądzka 53. Z kolei w pobliżu placu Zwycięstwa powstały parkingi przy ul. Grudziądzkiej 62 oraz przy ul. bp. J. Chrapka. W przypadku tej pierwszej lokalizacji kierowcy mogą skorzystać z 84 miejsc do parkowania. Jeśli chodzi o plac biskupa Chrapka, tu również powstały 83 miejsca do parkowania.

To nie koniec inwestycji parkingowych w rejonie Starówki. Niebawem zostanie oddany do użytku parking pomiędzy ulicami Dobrzyńską a ul. Gregorkiewicza, który docelowo pomieści prawie 160 aut. W ramach zadania zostanie przebudowane skrzyżowanie ul. Gregorkiewicza. Wybudowana zostanie także droga dojazdowa, zakończona placem do zawracania.

Źródło: MZD w Toruniu

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.