ŁRP 47Już w wakacje Łodzianie skorzystają z 47 nowych stacji ŁRP. Zakończyły się negocjacje związane z ustaleniem liczby stacji w ramach zadania uzupełniającego. Za kwotę 6,75 mln zł system Łódzkiego Roweru Publicznego rozwinie się do 148 stacji.

Mieszkańcy zyskają dostęp do roweru publicznego na osiedlach oraz uzupełnione zostaną lokalizacje w centrum. To wszystko jednak dopiero pierwszy etap całości projektu, który docelowo obejmie 103 nowe stacje. Pozostałe zrealizowane będą w ramach przetargu, który chcemy ogłosić jeszcze w tym miesiącu.

Teofilów, Retkinia, Radgoszcz, czy Widzew to kilka z osiedli na których pojawią się nowe stacje. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli podróżować rowerem nie tylko w centrum Łodzi, ale również wykorzystać rower publiczny w podróży do pracy, czy szkoły, bezpośrednio ze swojego miejsca zamieszkania. Obecnie na osiedlach powstanie po kilka stacji w najbardziej uczęszczanych miejscach, a w przyszłości przybędą kolejne.

Rower na osiedlach pozwoli na nową formę podróżowania, oraz uzupełni dostęp do transportu zbiorowego. Stacje pojawią się także przy dworcu Łódź Żabieniec i Łódź Widzew, aby również mieszkańcy ościennych miast korzystających z kolei, mogli w swojej podróży łączyć ją z rowerem publicznym.

Pierwsze stacje powstaną w wakacje. Prawdopodobnie z rowerów łodzianie będą mogli skorzystać w sierpniu. Ich liczba wzrośnie do 1480. Obecnie na terenie miasta jest 100 stacji miejskich, a docelowo ma być ich 203.

Źródło: UM Łódź

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.