contentmap_plugin

edroga964Kierowcy mogą już korzystać z miejskiego parkingu, znajdującego się na tyłach KS Korona w Krakowie. Do 24 lipca parkowanie w nim jest darmowe.

Cztery kondygnacje, 185 zadaszonych miejsc postojowych, dwa wjazdy: od ul. Zamoyskiego i od ul. Warneńczyka, wyznaczony postój dla niepełnosprawnych, windy, płatności gotówką i kartami kredytowymi, a do tego doskonała lokalizacja w najstarszej części Podgórza.

- Ta inwestycja to element polityki parkingowej realizowanej przez miasto. Docelowo w Krakowie działać będzie uzupełniający się system parkingów kubaturowych, znajdujących się w Śródmieściu Krakowa, których zadaniem jest ograniczanie postoju samochodów na chodnikach i przy ulicach, a dzięki temu oddanie „uwolnionych” przestrzeni pieszym i rowerzystom, oraz systemu „Parkuj i jedź”, ściśle powiązanego z komunikacją miejską. W tym przypadku parkingi są i będą lokalizowane przy pętlach tramwajowych i ważniejszych punktach przesiadkowych - mówił prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Prezydent zapowiedział też, że w najbliższym czasie realizowane będą parkingi "Parkuj i Jedź" przy pętlach Kurdwanów i Bieżanów.

Warto wiedzieć, że parking koło KS Korona ma bardzo dogodne położenie i oferuje atrakcyjny cennik za postój. Po 24 lipca, za pierwsze 30 minut trzeba będzie zapłacić jedynie 1,5 zł, za godzinę - 3 zł, a abonament dobowy wyceniono na 25 zł. W parkingu będzie można płacić gotówką i kartami kredytowymi.

Wykonawcą obiektu na Starym Podgórzu była firma INTER–BUD. Koszt inwestycji wyniósł niecałe 10 mln zł.

Źródło: UM Kraków

Komentarze  
ubawiony.głupotą.urz
0 #1 ubawiony.głupotą.urz 2016-08-21 18:08
A czego innego spodziewaliście się? Pusty budynek, w którym tylko wiatr hula i ja mam tam zostawić samochód? Opłaty wysokie, bo prawie takie same jak na ulicy. Proponuję zlikwidować wszystkie uliczne miejsca parkingowe w Podgórzu. Jak szaleć to szaleć.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.