bicycle redMiejskie rowery są dostępne od 1 marca na blisko 40 stacjach na terenie Opola.

 

Po trzymiesięcznej przerwie, podczas której operator Spółka GeoVelo, dokonywał przeglądów technicznych i napraw, znów możemy wypożyczać miejskie jednoślady. Do dyspozycji będą do 30 listopada. Wszystkie rowery wyposażone są m.in. w antyprzebiciowe koła, zintegrowane oświetlenie zasilane z dynama, zamontowany na kierownicy koszyk do przewozu małego bagażu, dzwonek, oraz lokalizator GPS i alarmowy sygnał dźwiękowy.

To rowery tzw. czwartej generacji, które nie wymagają parkowania poprzez wpięcie do zamontowanej na stałe stacji dokującej. Rowery będą pod stałą kontrolą zabezpieczoną monitoringiem pozycji GPS, która również zapewni kontrolę prawidłowości miejsca docelowego zwrotu roweru na wyznaczone w systemie miejsce postoju.

Każda stacja systemu Opolskiego Roweru Miejskiego wyposażona jest w stojaki umożliwiające zaparkowanie rowerów oraz panel informacyjny ze wskazaniem lokalizacji stacji oraz skróconą instrukcją rejestracji w systemie i wypożyczania roweru.

Więcej informacji na stronie: https://opole.geovelo.pl

Źródło: UM Opole

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.