Katowice UM Katowice 58Widząc ogromne zainteresowanie mieszkańców Katowic jazdą na rolkach, miasto postanowiło dobudować kolejną nitkę rolkostrady, która z obecną stworzyła blisko czterokilometrową pętlę.

 

- Ogromnie się cieszymy, że mieszkańcy Katowic swój wolny czas spędzają aktywnie. Staramy się, aby sportowa infrastruktura miasta ciągle się rozwijała. Rolkostrada znajdująca się w Dolinie Trzech Stawów to blisko 4 kilometry świetnie przygotowanych tras dla amatorów i tych, którzy jeżdżą na rolkach już od lat – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – W ramach zrealizowanej inwestycji powstała rolkostrada, a wzdłuż niej ścieżka dla pieszych oraz miejsca do wypoczynku, piknikowania i ścieżka edukacyjna – dodaje prezydent.

Katowicka Dolina Trzech Stawów to jedno z ulubionych miejsc rolkarzy. Obecna trasa liczyła prawie 2 kilometry, rozpoczynała się przy ulicy Francuskiej i prowadziła aż na wysokość stawu kąpielowego. Teraz zostaje wydłużona o podobną długość i prowadzi wzdłuż lotniska Muchowiec. W ten sposób powstała pętla rolkowa o łącznej długości blisko 4 km. Nawierzchnia nowej nitki jest asfaltowa, obok powstała ścieżka dla pieszych. Podczas budowy wykonano również krawężniki i odnowiono boczne alejki. Przy nowym odcinku powstała drewniana altana z tam ławki i stołami do odpoczynku. Dodatkowo zrealizowano ścieżkę edukacyjną pomiędzy nową nitką, a dotychczasową trasą dla rolkarzy. Budowa nowego odcinka rolkostrady kosztowała 2,6 mln zł.

Otwarcie nowo dobudowanej nitki odbędzie się w najbliższą sobotę, tj. 23 czerwca 2018 roku. Otwarciu towarzyszyć będzie rodzinny piknik z udziałem prezydenta Katowic Marcina Krupy. Podczas zabawy odbędą się liczne warsztaty i pokazy jazdy na rolkach, animacje i konkursy z nagrodami. Nie zabraknie atrakcji dla całych rodzin.

– W Katowicach blisko połowa powierzchni miasta to tereny zielone, o które na co dzień dbają pracownicy Zakładu Zieleni Miejskiej. Na otwarcie nowej inwestycji przygotowaliśmy ponad tysiąc roślin, które przekażemy mieszkańcom uczestniczącym w sobotnim wydarzeniu – zapowiada Mieczysław Wołosz, dyrektor ZZM Katowice.

W Dolinie 3 Stawów znajdują się wydzielone trasy dla rowerzystów, rolkarzy, pieszych i biegaczy. - Ze względów bezpieczeństwa wszystkich osób, na trasach obowiązuje zakaz wjazdu na nową rolkostradę rowerzystów. Dzięki temu każdy będzie mógł korzystać z nich bardziej komfortowo i bezpiecznie. Dla rowerzystów przygotowano blisko 140 km tras w Katowicach, w tym czerwony szlak na terenie Doliny Trzech Stawów. Ponadto mogą korzystać z głównej nitki rolkostrady wzdłuż ulicy Trzech Stawów – mówi Ewa Lipka, rzecznik prasowy urzędu miasta.

Źródło: UM Katowice

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.