Mobilność

poland 910497 960 720To największa tegoroczna inwestycja w tabor autobusowy w Warszawie - Miejskie Zakłady Autobusowe ogłosiły właśnie przetargi na dostawę 80 autobusów gazowych wraz z paliwem.

edroga233Aż trzy firmy są zainteresowane uruchomieniem Roweru Miejskiego w Toruniu. O kontrakt walczą firmy z Warszawy i Rzeszowa. Wszyscy oferenci zadeklarowali 11 dodatkowych stacji i uruchomienie systemu 45 dni krócej od wymaganego maksymalnego terminu, wynoszącego 120 dni od dnia podpisania umowy.

Zawodzie1Rozpoczynają się prace przy budowie centrum przesiadkowego na Zawodziu w Katowicach. Wykonawca przystąpił do inwentaryzacji.

DSC01198W ubiegłym roku Gdańsk w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, otrzymał dofinansowanie unijne na realizację przedsięwzięcia związanego z budową węzłów przesiadkowych w Gdańsku Rębiechowie oraz w Gdańsku Osowej. Dla węzła Osowa podpisano właśnie umowę na wykonanie projektu.

mitsu 01Już od 40 lat ten japoński pick-up funkcjonuje jako swego rodzaju synonim auta wielozadaniowego. Jego ostatnia generacja ma, jak zwykle, napęd 4x4 i może przewozić nie tylko ludzi, ale także ciężkie ładunki.

1 aplikacjaSłuchanie muzyki z iPoda lub mp4, kupowanie biletów na komunikację miejską w kiosku, zamawianie taksówki przez centralę telefoniczną – takie czynności wykonywaliśmy stosunkowo niedawno. Ostatnie 5 lat przyniosło aplikacje i usługi, o których wówczas nie mieliśmy pojęcia, a obecnie nie wyobrażamy sobie bez nich życia. Jakie nowe usługi zmieniły nawyki Polaków przez ostatnie pół dekady?