Mobilność

DSC04232Dopłaty do zakupu samochodów elektrycznych finansowane z Funduszu Niskoemisyjnego Transportu mają stymulować rozwój elektromobilności w Polsce. W najbliższych miesiącach z rządowego wsparcia będą mogły skorzystać jedynie osoby fizyczne, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Nabór wniosków, który zaplanowano na pierwszy kwartał 2020 roku, nie uwzględnia rynku flotowego.

niepelnosprawni 4Bezprawnie zajmowane miejsca parkingowe przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami to problem wielu polskich miast. W Łodzi w grudniu wystartowała kampania „Pełnosprawni, jazda stąd!”, która zwraca uwagę, że koperta ma swoje przeznaczenie.

image009Zarząd Województwa Łódzkiego zdecydował o zwiększeniu dofinansowania dla dwóch projektów mających na celu poprawę funkcjonowania komunikacji tramwajowej w aglomeracji łódzkiej. Chodzi o modernizację linii tramwajowych do Zgierza i Konstantynowa Łódzkiego.

konferencja prasowa w Starachowicach poświęcona decyzji o przyznaiu środków na niskoemisyjny transport publiczny 8 1024x682Zarząd Województwa Świętokrzyskiego podjął uchwałę o przyznaniu ponad 40 mln zł unijnego dofinansowania na zakup niskoemisyjnych autobusów, modernizację ulic i nowe ścieżki rowerowe w Starachowicach. Projekt zakładający przebudowę starachowickiej komunikacji miejskiej otrzyma również 1,2 mln zł wsparcia z budżetu państwa.

mielno centrum przesiadkowe wiz. 1 fot. um mielnoInwestycyjny boom w Mielnie trwa. Miasto przystępuje do kolejnego ważnego przedsięwzięcia. Do czerwca 2021 roku wybudowane będzie centrum przesiadkowe. Porozumienie przyznające eurofundusze podpisali w środę, 15 stycznia 2020 roku w Mielnie wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj oraz burmistrz Olga Roszak-Pezała.

20200110 140022Kolejne miejsca parkingowe "kiss and ride", czyli "pocałuj i jedź" powstały w Toruniu przy ul. Turystycznej.