Mobilność

Trasa dookoła Zalewu Szczecińskiego„Na dwóch kółkach wokół Zalewu Szczecińskiego” to ambitny projekt województwa zachodniopomorskiego i niemieckiego Powiatu Greifswald, które stworzą unikalny polsko-niemiecki produkt turystyczny. Samorząd województwa podpisał umowę z firmą PRD Nowogard, która zbuduje i oznakuje łącznie 10 odcinków tras rowerowych pomiędzy Międzyzdrojami a Skoszewem.

edroga116W pięciu województwach rozpoczynają się ferie zimowe. O bezpieczeństwo podróżnych zadba Inspekcja Transportu Drogowego. Przez całe ferie inspektorzy ITD będą kontrolować stan techniczny autokarów oraz dyspozycję prowadzących. Pod inspekcyjną lupą będzie również prędkość.

edroga102Blisko 6 godzin dyskusji, ponad 80 uczestników i wiele pomysłów na to, jak zmniejszyć liczbę wypadków drogowych i poprawić bezpieczeństwo na drogach. Główny Inspektorat Transportu Drogowego zorganizował debatę „Bezpieczeństwo ruchu drogowego. Perspektywa zmian”.

edroga233W Łodzi ogłoszono kolejny przetarg na przyszły system roweru publicznego. W ostatnim przetargu na rower publiczny na najbliższe cztery lata, nie wpłynęły żadne oferty od firm. To prawdopodobnie trudny dla rynku okres, w którym firmy oferujące systemy rowerów publicznych, borykają się z trudnościami finansowymi i logistycznymi. Przykładem jest Gdańsk, który wypowiedział umowę, Kraków w którym firma zrezygnowała z działalności, czy Poznań, który nałożył duże kary finansowe.

edroga116W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi policjanci ruchu drogowego w całym kraju podejmą działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa wyjeżdżającym. Dużą uwagę mundurowi zwrócą na kontrolę autobusów i kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek.

park 6092 960 7208 stycznia był pierwszym dniem funkcjonowania e-kontroli w Warszawie. W sumie dwa elektryczne samochody skontrolowały ponad 13 tys. zaparkowanych pojazdów.