Mobilność

w poznaniu stanie kilkadziesiat ladowarek elektrycznych pic1 1016 141151 250470 with ratio 16 9 crop 1200 677Najpóźniej do końca 2020 roku w Poznaniu ma zostać uruchomiona sieć punktów ładowania samochodów elektrycznych. Jest to jeden z elementów walki o czystsze powietrze i zachęta do kupowania pojazdów o napędzie elektrycznym zamiast spalinowego.

pesa jazz duoZmiany obowiązujących stawek, uproszczenie taryfy, wspólny bilet na komunikację miejską i kolej, czy rezygnacja z droższego biletu na linie nocne – to niektóre z propozycji zmian w nowej taryfie, która miałaby obowiązywać od 1 kwietnia.

2020 01 STYCZEŃ 08 Mrzeżyno modelowe miejsce odpoczynkuTu złapiesz oddech, naprawisz rower, doładujesz telefon. W Mrzeżynie oddano modelowe miejsce wypoczynku dla turystów rowerowych. Inwestycja jest elementem projektu Biking South Baltic, który promuje i rozwija Trasę Rowerową Morza Bałtyckiego – EuroVelo 10. Znaczna część szlaku przebiega przez Pomorze Zachodnie.

edroga137Zmiana specustawy, która ma skrócić procedury administracyjne, przygotowanie wieloletnich ram finansowania oraz rozpoczęcie procesu wykupu gruntów i wyboru doradcy strategicznego – to najważniejsze zadania na 2020 rok związane z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego. Inwestycja, jak zapewnia pełnomocnik rządu ds. CPK, wciąż ma szansę zacząć działać tak, jak zakładano, czyli w 2027 lub 2028 roku. – Warto zbadać niektóre koncepcje, np. niskiej emisji lotniska czy alternatywnych źródeł zasilania w energię i ciepło – mówi Marcin Horała, pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego dla RP.

edroga234Projekt “CBСycle: transgraniczne trasy rowerowe dla promocji i zrównoważonego wykorzystania dziedzictwa kulturowego” jest realizowany w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020. Głównym celem programu jest wspieranie współpracy transgranicznej w sferze społecznej, środowiskowej, gospodarczej i instytucjonalnej. Jest współfinansowany przez Unię Europejską i Federację Rosyjską.

2401 terminale.00 00 12 19.Still0037 stycznia br. w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzają działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Działania mają na celu zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, dlatego funkcjonariusze reagują, poza wykroczeniami w postaci przekroczenia prędkości, również na inne naruszenia przepisów ruchu drogowego.