Mobilność

edroga127Opracowanie studium wykonalności budowy szybkiego, bezkolizyjnego transportu szynowego w Krakowie potrwa dłużej w związku z negatywną opinią Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków, odnośnie do lokalizacji proponowanych stacji w centrum Krakowa.

edroga139Mediana zarobków polskiego kierowcy to 6300 zł netto. Na tę kwotę składają się: podstawa, diety, premie i inne dodatki. Najlepiej zarabiają kierowców ciągnika siodłowego z naczepą (zestaw), gdzie mediana wynosi 6400 zł na rękę. Podobnie zarabiają kierowcy z Litwy i Węgier - wynika z raportu "Rynek pracy branży TSL. Wynagrodzenia i sytuacja kierowców zawodowych w Polsce", przygotowanego przez Polski Instytut Transportu Drogowego.

bicycle redW tym roku w Bydgoszczy oddano do użytku drogi rowerowe o długości ponad 6 km. W budowie są kolejne ścieżki wzdłuż modernizowanych ulic. Drogowcy powtarzają też przetarg na budowę infrastruktury dla rowerzystów wzdłuż ul. Focha i Kruszwickiej.

kl24Mobility we współpracy z PGE Nowa Energia i Miastem Rzeszów przy udziale producenta samochodów Nissan uruchomiła w Rzeszowie usługę wynajmu elektrycznych aut na minuty. Od 18 grudnia mieszkańcy i turyści mogą korzystać z pierwszego w regionie car-sharingu opartego na autach elektrycznych. Do ich dyspozycji zostaną oddane samochody elektryczne Nissan Leaf.

park 6092 960 720Wyznaczone miejsca dla mieszkańców placu i okolic, parking rotacyjny dla wszystkich i strefa ograniczonego ruchu na ulicy Mariackiej. Od 1 lutego zmieni się funkcjonowanie parkowania przy placu Orła Białego w Szczecinie.

2019 wrzesien 09 21 otwarcie sciezki rowerowej plesna mielnoKolejne kilometry tras rowerowych oddane, następne w budowie. W mijającym roku województwo zachodniopomorskie realizowało odcinki szlaków rowerowych o łącznej długości przekraczającej 200 km.