Mobilność

edroga234Wzdłuż ulic F. Focha, Kruszwickiej i wokół placu Poznańskiego w Bydgoszczy zostaną wybudowane drogi rowerowe. To ważna inwestycja, która pozwoli wielu rowerzystom na wygodny i bezpieczny dojazd do centrum miasta. Projekty zostały wcześniej skonsultowane z mieszkańcami.

electric chargePrezydenci 30 polskich miast będą współpracować w dziedzinie rozwoju mobilności zeroemisyjnej, ze szczególnym uwzględnieniem transportu zbiorowego. Deklarację w tej sprawie włodarze podpisali podczas I Kongresu Nowej Mobilności w Lublinie.

gdansk autonom6 września odbyła się prezentacja autonomicznego elektrycznego busa, który do końca miesiąca wozić będzie mieszkańców Gdańska po trasie pokazowej wzdłuż ulicy Karwieńskiej.

autos 182795 960 720Rok 2019 był trzecim, w którym w lipcu i sierpniu przy gdańskich plażach funkcjonowały parkingi nadmorskie. Po zakończeniu wakacji podsumowano ich tegoroczną działalność.

 DSC3434Po powrocie mieszkańców z wakacji ruch na ulicach miast wrócił do zwiększonego natężenia. To właśnie w terenie zabudowanym dochodzi do większości wypadków z udziałem pieszych czy rowerzystów. Jak zapewnić sobie oraz innym bezpieczną drogę do miejsca pracy czy nauki?

edroga993Autobusy i tramwaje mają do dyspozycji coraz więcej uprzywilejowanych tras. Miasto wydłuża czas kursowania tramwajów. Nie będzie też wakacyjnych cięć rozkładów i pojawiają się nowe linie autobusowe. Wrocław wprowadza systematycznie pakiet usprawnień dla komunikacji miejskiej. W tej chwili codziennie podróżuje nią po mieście ponad 500 tysięcy pasażerów.