Mobilność

Transport drobnicowy czy całopojazdowy? Dowiedz się, która forma jest lepsza i dlaczego.

Wysyłanie różnych przedmiotów w paczkach jest jednym z najprostszych sposobów na dostarczenie ich za granicę. Przewożenie ich osobiście nie tylko jest czasochłonne, ale też kosztuje znacznie więcej niż usługa kurierska. Niestety do paczki Polska-Anglia nie można włożyć wszystkiego. Ograniczeniem są nie tylko ogólne przepisy dotyczące wymiany towarów, ale też wewnętrzne regulaminy przewoźników. Dotyczą one między innymi ciężaru przesyłki.

czas pracyCzy wiedziałeś, że aby być kierowcą zawodowym, nie wystarczy jedynie przemieszczać się samochodem dostawczym pomiędzy wyznaczonymi punktami? Praca w charakterze zawodowego kierowcy, podobnie jak wiele innych zawodów, ma swoje wymagania i ograniczenia. Określa je nie tylko kodeks pracy, ale również między innymi ustawa o czasie pracy kierowców. A ten powinien być bardzo ściśle regulowany.

Niemcy od lat są krajem, do którego często jeździmy. Niemniej przeważnie udajemy się do niego, aby pracować, natomiast zdecydowanie rzadziej korzystamy z jego uroków turystycznych. Co więcej, nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jak wiele w tym względzie ma nam do zaoferowania nasz zachodni sąsiad. Na uwagę zasługuje choćby Bawaria. I nie dotyczy to wyłącznie jej stolicy, czyli Monachium, ale także drugiego pod względem wielkości bawarskiego miasta – Norymbergi. Z czego jest znana?

zbiornik on z kontrola dostepuZbiorniki do magazynowania i dystrybucji paliw posiadane na własność to liczne korzyści, szczególnie w gospodarstwach rolnych czy firmach z dużą flotą pojazdów. Pomagają zaoszczędzić czas i pieniądze, dając wygodny i stały dostęp do potrzebnego paliwa. Warto jednak wiedzieć, czym powinny charakteryzować się dobre zbiorniki do magazynowania i dystrybucji paliw różnego typu.

Zarządzanie flotą samochodową to bardzo złożone zagadnienie. Działalności gospodarcze, których model biznesowy opiera się na transporcie i spedycji wymagają kompleksowego podejścia do planowania rozwoju firmy. Duży nacisk trzeba położyć zwłaszcza na kontrolę paliwa. W jaki sposób zorganizować ten proces?