Mobilność

edroga1000W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny (21 marca) ruszy kolejny sezon Lubelskiego Roweru Miejskiego. Mieszkańcy skorzystają z 911 rowerów i 93 stacji. Rower Miejski będzie funkcjonował na tych samych zasadach, co w latach poprzednich.

elektrKoncern Daimler i należąca do niego marka Mercedes-Benz mocno podkreślają, jak ważny jest dla nich rozwój elektromobilnej floty. Mają zamiar całkowicie zrezygnować z produkcji samochodów spalinowych do 2039 roku – co sprawi, że pod znakiem Mercedesa jeździć będą wtedy tylko samochody bezemisyjne.

edroga234Dolnośląska Kraina Rowerowa to związek samorządów, który konsekwentnie buduje sieć dróg rowerowych w Dolinie Baryczy. W jej ramach już niedługo powstanie nowa trasa, łącząca powiat trzebnicki i milicki.

edroga233Raport stowarzyszenia Mobilne Miasto ujawnia skalę kryzysu rowerów miejskich w Polsce: miniony rok przyniósł powszechne, dwucyfrowe spadki wypożyczeń. Spadkowy trend tworzy niepokojący kontekst dla oczekiwanych strategicznych rozstrzygnięć wobec przyszłości bikesharingu w Krakowie, Trójmieście i Warszawie. Biznes i władze miast muszą wykorzystać rozpoczynający się sezon 2020 do analizy przyczyn tego zjawiska i wyciągnięcia wniosków na kolejne lata.

Rowery Veturilo można wypożyczać jeszcze do 30 listopadaWarszawski system rowerów miejskich na obecnych zasadach będzie działać do końca sezonu w 2020 r. W kolejnych latach przybędzie rowerów i stacji, szykuje się też kilka ciekawych nowości.

Druga linia metra ma 5 latJuż pięć lat pasażerowie Warszawskiego Transportu Publicznego mogą korzystać z drugiej linii metra. Przez ten czas na stacje linii M2 weszło ponad 186 mln osób.