Mobilność

czas pracyCzy wiedziałeś, że aby być kierowcą zawodowym, nie wystarczy jedynie przemieszczać się samochodem dostawczym pomiędzy wyznaczonymi punktami? Praca w charakterze zawodowego kierowcy, podobnie jak wiele innych zawodów, ma swoje wymagania i ograniczenia. Określa je nie tylko kodeks pracy, ale również między innymi ustawa o czasie pracy kierowców. A ten powinien być bardzo ściśle regulowany.

Niemcy od lat są krajem, do którego często jeździmy. Niemniej przeważnie udajemy się do niego, aby pracować, natomiast zdecydowanie rzadziej korzystamy z jego uroków turystycznych. Co więcej, nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jak wiele w tym względzie ma nam do zaoferowania nasz zachodni sąsiad. Na uwagę zasługuje choćby Bawaria. I nie dotyczy to wyłącznie jej stolicy, czyli Monachium, ale także drugiego pod względem wielkości bawarskiego miasta – Norymbergi. Z czego jest znana?

zbiornik on z kontrola dostepuZbiorniki do magazynowania i dystrybucji paliw posiadane na własność to liczne korzyści, szczególnie w gospodarstwach rolnych czy firmach z dużą flotą pojazdów. Pomagają zaoszczędzić czas i pieniądze, dając wygodny i stały dostęp do potrzebnego paliwa. Warto jednak wiedzieć, czym powinny charakteryzować się dobre zbiorniki do magazynowania i dystrybucji paliw różnego typu.

Zarządzanie flotą samochodową to bardzo złożone zagadnienie. Działalności gospodarcze, których model biznesowy opiera się na transporcie i spedycji wymagają kompleksowego podejścia do planowania rozwoju firmy. Duży nacisk trzeba położyć zwłaszcza na kontrolę paliwa. W jaki sposób zorganizować ten proces?

Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Posiadanie prawa jazdy w dzisiejszych czasach to must-have. Umiejętność prowadzenia auta nie tylko jedna ze sprawności, na którą zwracają uwagę potencjalni pracodawcy - przydaje się to również w życiu codziennym. Praktyka dowodzi, że zdecydowanie lepiej posiadać taką umiejętność, bowiem nigdy nie wiadomo kiedy później okaże się ona przydatna. W osiągnięciu upragnionego prawa jazdy konieczne jest wykonanie uprzedniego researchu, którego celem jest znalezienie najlepszej dla siebie szkoły jazdy.

skm kierpoc 223 października 2005 roku pierwszy pociąg Szybkiej Kolei Miejskiej linii S1 wyruszył na trasę Warszawa Zachodnia – Warszawa Falenica. Warszawska SKM-ka kończy 15 lat. Na początku SKM obsługiwała tylko jedną linię o długości 24 km na trasie Warszawa Zachodnia – Warszawa Falenica. Piętnaście lat później, w 2020 r. pociągi SKM kursują na czterech liniach o łącznej długości 162 km.