Mobilność

edroga178W najbliższych dniach Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi ogłosi przetarg na przebudowę ul. Knychalskiego i ul. Składowej. To kolejne drogi w Nowym Centrum Łodzi i sąsiedztwie nowego dworca Łódź Fabryczna, które zostaną przebudowane. Na obu ulicach ruch będzie uspokojony, przybędzie zieleni i ławek.

edroga234Mieszkańcy Lublina, od początku funkcjonowania sezonu, będą mieli do dyspozycji ponad dwukrotnie większą liczbę stacji i jednośladów niż jeszcze kilka miesięcy temu. Łącznie to 90 lokalizacji i prawie 900 rowerów. Dzięki temu, Lublin w momencie inauguracji będzie posiadał drugi największy system w kraju.

IMG 8858Już 27 lutego w Zakopanem odbędą się XII Mistrzostwa Polski Drogowców w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie im. Wojtka Malusi, których organizatorem jest Ogólnopolska Izba Gospodarcza Drogownictwa. W zawodach biorą udział pracownicy firm członkowskich lub współpracujących z OIGD i administracji drogowej oraz ich najbliższa rodzina.

3Już wkrótce, od 1 marca, będzie można wypożyczać w Warszawie rowery miejskie Veturilo. Sezon potrwa do końca listopada. W tym roku będzie można korzystać z 204 stacji i ponad 3 tys. jednośladów.

dom autoUlica św. Antoniego we Wrocławiu, położona w bardzo atrakcyjnej lokalizacji, w pobliżu Rynku, wielu zabytków, kawiarni, pubów i klubów, obecnie pełni raczej funkcję... parkingu. Władze miasta chcą to zmienić i zwrócić ulicę mieszkańcom.

P4130029Od początku lutego w Płocku odnotowano tylko sześciu kierowców łamiących ograniczeniaw ruchu dla pojazdów ponad 16-tonowych. Dla porównania, w ubiegłym roku miesięcznie było ich średnio ponad czterdziestu. Do ograniczeń nie stosują się już tylko kierowcy spoza Płocka.