Mobilność

edroga127Warszawa może rozpocząć prace przy rozbudowie II linii metra. Wojewoda mazowiecki wydał dwie decyzje: o pozwoleniu na budowę stacji C18 na Targówku (przy ul. Trockiej) oraz wentylatorni. Mają one rygor natychmiastowej wykonalności.

headPolskie samorządy coraz chętniej sięgają po fundusze unijne w celu urzeczywistnienia koncepcji Smart Cities. Gdyby stworzyć mapę inteligentnych wdrożeń w Polsce, jestem przekonany, że w każdym województwie moglibyśmy wskazać przynajmniej kilka inicjatyw, które wpisują się w ideę inteligentnego miasta.

image015W Krakowie zaplanowano już mniejsze remonty torowisk oraz większe inwestycje, w tym przebudowę ul. Basztowej. Wiosną ruszy bieżąca naprawa torowisk, a w drugiej połowie roku kontynuowana będzie przebudowa pierwszej obwodnicy.

pesa jazz duoZarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku podsumował 2015 rok. Okazało się, że nastąpił wzrost sprzedanych biletów okresowych i w ogóle uzyskano wyższe przychody ze sprzedaży biletów. Przewieziono też o ponad 3,5 miliona pasażerów więcej niż przed rokiem.

112 do wstepuWciąż około 75% zgłoszeń od osób, które dzwonią na numer alarmowy 112, jest bezpodstawnych. Pod 112 należy dzwonić tylko w sytuacjach zagrożenia zdrowia, życia lub mienia, m.in. po wypadkach drogowych.

znak 50W landzie Badenia-Wirtembergia na południu Niemiec na próbę wprowadzone zostaną ograniczenia prędkości do 120 km/h na odcinkach autostrad A81 i A96. Czteroletni okres próbny rozpocznie się w maju i posłuży do oceny wpływu prędkości na występowanie kolizji i klimat akustyczny.