Mobilność

edroga021W województwie zachodniopomorskim na drogach wojewódzkich w minionym roku wydarzyło się 220 wypadków drogowych, w których zginęło 41 osób, a 294 zostało rannych. To piąty rok z kolei, gdy liczba wypadków niemal nie ulega zmianie.

edroga284Komisja Europejska przedstawiła propozycje przepisów mające na celu zapewnienia ścisłego przestrzegania przez producentów samochodów wszystkich unijnych wymogów dotyczących bezpieczeństwa, ochrony środowiska i produkcji.

image010Wkrótce w Łodzi ogłoszony zostanie przetarg na dokumentację projektu: „Program integracji sieci niskoemisyjnego transportu publicznego w metropolii łódzkiej wraz z zakupem taboru do obsługi trasy W-Z oraz innych linii komunikacyjnych i modernizacja zajezdni tramwajowych w Łodzi".

most lazienkowski pozar1Prawie 40 mln pojazdów przejechało w 2015 roku al. Prymasa Tysiąclecia, niemal 30 mln Doliną Służewiecką i Wisłostradą i niewiele mniej mostem Skłodowskiej-Curie oraz Al. Krakowską. To dane z systemu Automatycznych Pomiarów Ruchu Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie.

P9011103Przeprowadzeniem rewitalizacji Placu Litewskiego w Lublinie zainteresowanych jest 9 firm. 8 z 9 złożonych ofert mieści się w kwocie zarezerwowanej na sfinansowanie zamówienia. Najniższa propozycja wyniosła niespełna 49 mln zł, a najwyższa prawie 75 mln zł.

intertrafficNajwiększe na świecie targi drogowe Intertraffic, które w tym roku odbędą się w dniach 5-8 kwietnia w Amsterdamie, przyznają Nagrodę Innowacji w pięciu kategoriach: infrastruktura, zarządzanie ruchem, bezpieczeństwo, parkowanie oraz inteligentna mobilność. Międzynarodowe jury przeanalizowało produkty 91 potencjalnych kandydatów i wybrało 15 do ścisłej czołówki. Jeden z pięciu zwycięzców w poszczególnych kategoriach otrzyma Nagrodę Innowacji Intertraffic 2016. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się podczas ceremonii otwarcia, 5 kwietnia 2016 roku.