Mobilność

DSC04232Liczba pojazdów hybrydowych i elektrycznych w 2015 roku wzrosła w stolicy blisko czterokrotnie w porównaniu do 2014 roku. W tym czasie zwiększyła się również ogólna liczba aut, stacji kontroli pojazdów i diagnostów.

IMG 2198Zarząd Okręgu Małopolska Polskiego Klubu Ekologicznego przekazał wstępne uwagi związane z kolejnym pomysłem budowy metra w Krakowie.

image007Do 15 lutego powstanie ostateczna wersja rozwoju systemu transportu w Krakowie. Dokument zostanie przedstawiony Radzie Miasta Krakowa i najprawdopodobniej będzie także przedmiotem obrad komisji. Dla wybranych wariantów opracowane zostanie studium wykonalności.

edroga1000Łódź będzie miała rower publiczny za ponad 12 mln zł. Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła odwołania, które wpłynęły po ogłoszeniu zwycięzcy przetargu - firmy NextBike. Zarząd Dróg i Transportu może już podpisać umowę z wykonawcą.

edroga127Nie ma przeszkód do zawarcia umów z wybranymi wykonawcami rozbudowy II linii metra w Warszawie. Urząd Zamówień Publicznych nie stwierdził nieprawidłowości w postępowaniu przetargowym.

edroga507W tym roku w Krakowie będzie montowane specjalne oświetlenie, którego intensywność światła będzie dostosowywać się do warunków pogodowych, oświetlenia zewnętrznego czy natężenia ruchu. Nowoczesne lampy to nowatorski projekt badawczy Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu oraz Akademii Górniczo-Hutniczej.