Mobilność

P6020238W piątek (12 czerwca) wieczorem warszawscy kierowcy pojadą nową jezdnią ul. Wołoskiej. Równocześnie rozpocznie się przebudowa „starej” jezdni, którą dotychczas poruszały się samochody.

edroga993Za ponad 250 mln zł z Programu Rozwój Polski Wschodniej, rzeszowski transport publiczny przeszedł prawdziwą metamorfozę. Fundusze Europejskie umożliwiły zakup 80 ekologicznych autobusów, przebudowę i rozbudowę układu ulicznego oraz wdrożenie Inteligentnego Systemu Transportowego.

edroga015Władze województwa warmińsko-mazurkiego i Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych (RDLP) w Olsztynie podpiszą 9 czerwca list intencyjny w sprawie współpracy przy tworzeniu i wyposażeniu w małą infrastrukturę parkingów dla kierowców poruszających się drogami wojewódzkimi.

200x20010 czerwca w Warszawie odbędzie się dziewiąta już edycja Konferencji Naukowo-Technicznej "Miasto i Transport 2015", w tym roku pod hasłem "Przestrzeń w centrum miasta".

edroga138Kolejny długi weekend za nami. W ciągu 5 dni na drogach doszło do 444 wypadków, w których zgięło 46 osób, a 533 zostały ranne. To mniej niż w ubiegłym roku, ale niestety niewiele mniej.

IMG 0360Przed nami długi i słoneczny czerwcowy weekend. Meteorolodzy zapowiadają naprawdę piękną pogodę: od 20 do nawet 30 stopni Celsjusza i dużo słońca. W sobotę i niedzielę możliwe upały. Czy piękna pogoda będzie miała również negatywne skutki? Prawdopodobnie dużą liczbę tragicznych wypadków drogowych.