Mobilność

edroga969Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie i Koleje Mazowieckie podpisały kolejną umowę o współpracy w ramach Wspólnego Biletu. Po raz pierwszy umowa została zawarta aż na cztery lata. Dzięki temu pasażerowie będą mieli pewność, że oferta taryfowa będzie stabilna i trwała.

edroga234Green Velo to najdłuższy, spójnie oznakowany szlak rowerowy w Polsce. Przebiega przez obszar pięciu województw leżących we wschodniej części kraju: warmińsko-mazurskiego (395 km), podlaskiego (603 km), lubelskiego (413 km), podkarpackiego (458 km) i świętokrzyskiego (210 km). Niemal 580 km (29 proc. długości trasy) stanowią odcinki prowadzące przez tereny leśne, a 180 km (9 proc. długości trasy) przypada na doliny rzek. Na szlaku zbudowano w sumie 228 MOR-y, czyli Miejsc Obsługi Rowerzystów, wyposażonych w stojaki, wiaty i ławki oraz kosze na śmieci i tablice informacyjne.

Fot Kacper Rompca laureaut konkursu z 2012 rokuJuż od kilku lat w Gdańsku można podziwiać wyjątkowy tramwaj ozdobiony kilkuset metrami lampek choinkowych. Niecodziennie udekorowana czerwony tramwaj typu N będzie kursować przez cały przedświąteczny tydzień, codziennie tuż po zmroku, do 23 grudnia.

niepelnosprawni 5W ramach VIII edycji projektu „Miejska Dżungla” Katowice rozpoczynają kolejną akcję mającą na celu przeciwdziałanie zajmowaniu miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych przez osoby nieuprawnione, tj. posługujące się nieaktualnymi kartami parkingowymi lub nie przewożące osób niepełnosprawnych.

2W tym roku sieć rowerowa w stolicy powiększyła się o kolejnych kilkadziesiąt kilometrów, na skrzyżowaniach pojawiły się pierwsze śluzy, sierżanty i kontraruch rowerowy, a rowery Veturilo wypożyczano prawie 2 mln razy.

konstytucji 3 majaW roku 2015 w Toruniu oddano do użytku około 13 kilometrów tras dla rowerzystów. W sumie rowerzyści mają do dyspozycji około 97 km kilometrów tras rowerowych, z czego ok. 80 km stanowią drogi rowerowe, ok. 15 km ciągi pieszo-rowerowe i ok. 2 km pasów rowerowych i kontrapasów.