Mobilność

peugeot 1Odcinek pierwszy. Mały lew z dużym pazurem, czyli historia modelu

Peugeot 205 GTI (1,9) – wersja, która ugruntowała pozycję modelu i zapisała się w sercach fanów. Widoczne poszerzenia nadwozia, czerwone wstawki, dokładka zderzaka z halogenami i felgi Speedline SL299.

edroga661W Katowicach powstanie „Wieloletni plan rozwoju zintegrowanego systemu transportowego miasta”. Plan ma na celu m.in. usprawnienie zarządzania siecią komunikacyjną, a w rezultacie poprawienie warunków podróżowania i przemieszczania się po mieście.

edroga1000System rowerów miejskich w Łodzi miał ruszyć 1 maja. Łódzki projekt zakłada budowę 100 stacji na terenie ścisłego Śródmieścia, w których będzie docelowo 1000 rowerów. W przetargu wystartowały dwie firmy: Nextbike i BikeU.

edroga238Rower jest szybkim, tanim i zdrowym środkiem transportu. Poprawia kondycję, pozwala zaoszczędzić pieniądze i czas tracony w korkach, zajmuje dużo mniej miejsca na jezdni i przestrzeni potrzebnej do zaparkowania. Nie emituje zanieczyszczeń i hałasu. Nic więc dziwnego, że miasta stawiają na rowery. W większości z nich rozpoczął się już sezon rowerów miejskich.

edroga507Inteligentne miasto to takie, które adaptuje się do panujących w nim warunków, a jednocześnie wpływa na nie w taki sposób, aby osiągnąć satysfakcję mieszkańców. W obecnych czasach przed większością miast stoją wyzwania, którym nie jest łatwo sprostać. Zwłaszcza centralne dzielnice są przestrzeniami w zasadzie skończonymi – bardzo trudno wybudować tam nową drogę, linię tramwajową czy miejsca parkingowe.

edroga9939 i 10 kwietnia w Warszawie odbędą się zgromadzenia publiczne na Trakcie Królewskim. Wprowadzone będą zmiany w ruchu drogowym i kursowaniu komunikacji miejskiej.