Mobilność

road 348544 1280Komisja Europejska określa priorytety w zakresie infrastruktury i potrzeb inwestycyjnych dla transeuropejskiej sieci transportowej TEN-T do roku 2030.

666Policja podała pierwsze dane dotyczące bezpieczeństwa na drogach w 2014 roku. Liczba przestępstw drogowych w ubiegłym roku spadła o 53 819, czyli o 38% w stosunku do roku 2013.

bus 17158 1280Dziś (19 stycznia) rozpoczęły się ferie zimowe w województwach: dolnośląskim, mazowieckim, opolskim oraz zachodniopomorskim.

Startują zimowe ferie. Zgodnie z terminami przyjętymi dla poszczególnych województw będą trwały przez styczeń i luty. Dni wolne od nauki to nie tylko radość dzieci. To też czas wypoczynku dorosłych, ceniących rodzinne wyjazdy do zimowych kurortów. Jak bezpiecznie do nich dojechać i jak powrócić, by zimowe wakacje kojarzyły się wyłącznie z przyjemnościami?

W tym roku w Małym Płaszowie i Kurdwanowie mają powstać nowe parkingi Park&Ride. Łącznie w tych dwóch lokalizacjach powstanie około

Już pięć miesięcy w Małopolsce działa Nieetatowy Zespół do Zwalczania Agresywnych Zachowań na Drogach, który został powołany do szybkiego reagowania na przypadki drastycznego łamania przepisów ruchu drogowego i stwarzania zagrożenia dla innych uczestników ruchu.