Mobilność

W pierwszym odcinku artykułupeugeot 1 przedstawiliśmy krótki rys historyczny tego kultowego modelu. Teraz czas na konkrety dla kupujących.

Czego szukamy i co możemy znaleźć

Siadając do komputera i zabierając się za przeglądanie portali ogłoszeniowych przed rozpoczęciem poszukiwania Peugeota 205 trzeba zadać sobie kilka pytań. Podstawowa kwestia: „jakim budżetem dysponuję?”. Rozrzut cenowy jest tu jeszcze większy niż w przypadku Mercedesa W201. 205 kupimy już za 600 PLN, a najdroższe wersje – wspomniane T16 – dochodzą na aukcjach do 800 tys. PLN. Kolejne pytania – „jaka wersja nas interesuje?” i „w jakim stanie?”.

edroga957W 2014 roku, na zlecenie Sekretariatu Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, w 86 punktach pomiarowych przeprowadzono badania mające na celu zebranie danych o kierowcach, którzy  podczas jazdy korzystają z telefonów komórkowych.

peugeot 1Odcinek pierwszy. Mały lew z dużym pazurem, czyli historia modelu

Peugeot 205 GTI (1,9) – wersja, która ugruntowała pozycję modelu i zapisała się w sercach fanów. Widoczne poszerzenia nadwozia, czerwone wstawki, dokładka zderzaka z halogenami i felgi Speedline SL299.

edroga661W Katowicach powstanie „Wieloletni plan rozwoju zintegrowanego systemu transportowego miasta”. Plan ma na celu m.in. usprawnienie zarządzania siecią komunikacyjną, a w rezultacie poprawienie warunków podróżowania i przemieszczania się po mieście.

edroga1000System rowerów miejskich w Łodzi miał ruszyć 1 maja. Łódzki projekt zakłada budowę 100 stacji na terenie ścisłego Śródmieścia, w których będzie docelowo 1000 rowerów. W przetargu wystartowały dwie firmy: Nextbike i BikeU.

edroga238Rower jest szybkim, tanim i zdrowym środkiem transportu. Poprawia kondycję, pozwala zaoszczędzić pieniądze i czas tracony w korkach, zajmuje dużo mniej miejsca na jezdni i przestrzeni potrzebnej do zaparkowania. Nie emituje zanieczyszczeń i hałasu. Nic więc dziwnego, że miasta stawiają na rowery. W większości z nich rozpoczął się już sezon rowerów miejskich.