Mobilność

DSC 0240Największym i wciąż nierozwiązanym problemem komunikacyjnym w polskich miastach są wąskie gardła komunikacyjne. Widać to szczególnie na przykładzie Wrocławia i Warszawy.

edroga236Na zlecenie Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zebrano dane o stosowaniu kasków ochronnych dotyczące 699 osób podróżujących motocyklami, 329 motorowerami i 1024 rowerami.

edroga64828 lutego nastąpiło oficjalne otwarcie mostu i zakończenie pierwszego etapu inwestycji "Poprawa dostępności do Portu Kołobrzeg".

edroga959Do katalogu wymaganych od kierowców zdolności w tym roku weszły nowe umiejętności. Adepci kierownicy ubiegający się o prawo jazdy muszą dowieść opanowania ekonomicznego i ekologicznego prowadzenia auta. Dotąd egzaminatorzy sprawdzali tylko umiejętności jazdy zgodnej z przepisami, bezpiecznej, sprawnej i nieutrudniającej innym ruchu; teraz – dodatkowo ekojazdę, a więc czy kierujący przyswoił zasady oszczędzania energii i chronienia natury.

edroga113W stolicy trwa przebudowa Trasy Armii Krajowej – prawie pięciokilometrowy odcinek tej drogi zmienia się w drogę ekspresową. Wykonawca zapowiada zmiany na węźle Modlińska oraz na ul. Powązkowskiej. 27 lutego wieczorem zamknięty zostanie zachodni wiadukt łączący, nad Trasą Armii Krajowej, ulice Powązkowską i gen. S. Maczka. W tym samym czasie rozpocznie się przebudowa ulic związana z budową tunelu pod torami kolejowymi w Międzylesiu.

IMG 8799XI Mistrzostwa Polski Drogowców w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie im. Wojtka Malusi odbyły się 21 lutego br. na stoku Szymoszkowa w Zakopanem. Honorowy Patronat nad zawodami objął Poseł Stanisław Żmijan - Przewodniczący Sejmowej Komisji Infrastruktury.