Mobilność

edroga115Od 18 listopada użytkownicy systemu viaTOLL mogą korzystać z bezpłatnego narzędzia mobilnego dostępnego dla urządzeń z systemem Android oraz iOS. Dzięki aplikacji można między innymi sprawdzać stan salda, doładować konto i wyszukiwać Miejsca Obsługi Klienta.

edroga127Priorytet dla finansowania komunikacji publicznej oraz dla wydatków na oświatę i inwestycje to główne elementy projektu warszawskiego budżetu na 2016 rok. 18 listopada Komisja Budżetu i Finansów Rady m.st. Warszawy rozpoczęła prace nad opiniowaniem projektów budżetu oraz Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2016-2042.

edroga174W ciągu ostatnich ośmiu lat liczba ofiar śmiertelnych na Mazowszu zmniejszyła się prawie o połowę.

edroga993- Dobrze funkcjonujący system transportu zbiorowego to dziś jeden z najważniejszych łódzkich priorytetów - twierdzi Hanna Zdanowska, prezydent  Łodzi. - Dobiegające końca wielkie remonty dróg i torowisk, przebudowa układów komunikacyjnych w kluczowych punktach miasta, zakup nowych tramwajów i autobusów oraz konsekwentny rozwój infrastruktury rowerowej stanowi doskonałą podstawę do tego, aby w najbliższej przyszłości Łódź stała się jednym z najlepiej skomunikowanych wewnętrznie miast w Polsce.

edroga958Prędkość to niezmiennie jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. O ponad 10 lat Europejska Rada Bezpieczeństwa Transportu (ETSC) rekomenduje wykorzystanie technologii zwanej ISA, czyli inteligentnego systemu adaptacji prędkości jazdy (Intelligent Speed Assistance). ETSC ma nadzieję, że w 2016 roku technologia może zostać wreszcie masowo wdrażana.

ban ogZa niespełna pół roku (18–21 kwietnia 2016 roku) na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się konferencja Transport Research Arena (TRA 2016). Odbywająca się w dwuletnim cyklu konferencja gromadzi naukowców, ekspertów, operatorów, przedstawicieli przemysłu oraz decydentów i jest najważniejszym europejskim wydarzeniem na temat badań i innowacyjności w dziedzinie transportu.