Mobilność

image008Prezydent Katowic podjął decyzję o realizacji inwestycji „Tramwaj na południe” w formule ustawy o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych.

P4130029Podczas badania postaw względem bezpieczeństwa ruchu drogowego, przeprowadzonego na zlecenie Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w 2014 r., 29 proc. ankietowanych osób podało, że większości ich znajomych zdarza się jeździć po spożyciu alkoholu. Aż 12 proc. respondentów nie zgadza się z tym, że jazda po spożyciu alkoholu istotnie zwiększa ryzyko wypadków!

edroga158Rada Ministrów podjęła uchwałę w sprawie przyjęcia Krajowej Polityki Miejskiej, przedłożoną przez ministra infrastruktury i rozwoju.

Widok znad Hotelu LubliniankaW Lublinie rozpoczęła się procedura przetargowa dotycząca rewitalizacji Placu Litewskiego.  Roztrzygnięcie przetargu i wyłonienie wykonawcy modernizacji placu planowane jest jeszcze w tym roku. Pierwsze prace przy przebudowie infrastruktury rozpoczną sie w 2016, a Plac Litewski po przebudowie zobaczymy rok później, wiosną 2017 roku.

pieszyWarszawa chce zwiększyć rolę ruchu pieszego, ułatwić mieszkańcom przemieszczanie się i wprowadzić jednolite standardy przy projektowaniu i budowie miejskiej infrastruktury. Rozpoczęły się konsultacje społeczne w tej sprawie.

edroga1001Gdańsk wygrał Europejską Rowerową Rywalizację Miast we wszystkich kategoriach i bijąc wszystkie dotychczasowe rekordy poprzednich edycji. W Lublanie władze miasta odebrały nagrodę za 451,5 tys. kilometrów wykręconych przez gdańskich rowerzystów.