Mobilność

edroga235Czy jest możliwa likwidacja dominacji ruchu kołowego na ulicy w śródmieściu bez pogorszenia się jego dostępności? Panuje powszechnie przekonanie, że redukcja sieci drogowej, zamykanie lub zwężanie ulic, spowoduje transportową katastrofę. Takie plany często wywołują protesty i bywa, że nie zostają realizowane. Tymczasem doświadczenia z wielu krajów pokazują, że wcale nie musi tak być, że natężenie ruchu w okolicy przekształconej lub zamkniętej arterii nie wzrasta, korki nie są większe. Wręcz przeciwnie, systematyczne i konsekwentne działania, które zmniejszają wygodę korzystania z samochodu, powodują, że jest ich na ulicach coraz mniej.

edroga949Przed nami ostatni weekend tegorocznych wakacji. Wiele osób w tym czasie planuje powrót z urlopów. Policja zapowiada wzmożone kontrole drogowe.

edroga204Droga szybkiego ruchu przynosi korzyści ekonomiczne terenom, przez które przebiega, zwłaszcza w okolicy węzłów - to wstępny wniosek z ankiety przeprowadzonej przez PKD wśród jednostek samorządu terytorialnego. Opracowanie wyników zostanie zaprezentowane 23 września w Supraślu podczas Wschodniego Forum Drogowego.

kiplodzlogoNajwiększe wydarzenie branży infrastruktury już 8 października w Łodzi.

P2180477Wbrew powszechnie panującym opiniom, najwięcej wypadków z pieszymi ma miejsce w dzień lub na oświetlonej drodze. Wcale nie na poboczu, tylko na pasach oraz skrzyżowaniach. A więc dlaczego te nieoświetlone drogi w nocy są tak groźne? Bo właśnie tam piesi giną najczęściej.

sign 441318 64026 i 27 sierpnia 2015 (środa i czwartek), w związku z remontem przejazdu kolejowego w miejscowości Bidziny, na odcinku drogi krajowej nr 74 planowane jest wprowadzenie czasowych zmian organizacji ruchu.