Mobilność

parkingNowa Strefa Płatnego Parkowania (SPP) w Lublinie, która zacznie funkcjonować od 1 lipca 2016 r., będzie poszerzona i podzielona na dwa obszary zróżnicowane pod względem opłat. Takie rozwiązanie zostanie przyjęte na podstawie opinii głoszonych przez mieszkańców oraz analizy funkcjonowania obecnej Strefy Płatnego Parkowania.

3Rowery Veturilo w Warszawie cieszą się niesłabnącą popularnością. Teraz można już skorzystać z kolejnej nowości: specjalnych, małych rowerków dla dzieci. To prawdopodobnie jedyna taka usługa na świecie.

edroga178Cztery miesiące temu Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju ogłosiło konkurs dotacji skierowany do jednostek samorządu terytorialnego „Modelowa Rewitalizacja Miast”. Zakończyła się właśnie ocena projektów zgłoszonych w pierwszym etapie tego konkursu. Spośród 240 przedsięwzięć, do drugiego etapu wybrano 57.

edroga649Wspólne badania Goodyeara i Londyńskiej Szkoły Ekonomii i Politologii (LSE), przeprowadzone wśród europejskich kierowców, pozwoliły wyodrębnić siedem odmiennych typów osobowości kierowców. Co ciekawe, przyjmowana postawa zależy od interakcji z innymi kierowcami. Prace badawcze także pokazały, że na bezpieczeństwo w czasie jazdy ma w dużej mierze wpływ nasza własna postawa, a nie zachowania innych kierujących.

edroga139Kierowcy pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczające 12 ton muszą pamiętać, że 14 sierpnia od godziny 18.00 do 22.00 oraz 15 sierpnia od godziny 8.00 do 22.00 będzie obowiązywał ich zakaz ruchu.

edroga964W centrum Opola, na placu Mikołaja Kopernika, powstanie dwukondygnacyjny parking podziemny na 300 miejsc postojowych. Inwestycja, która ma jednocześnie stworzyć nową przestrzeń rekreacyjną, prowadzona będzie w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego.